Pasaulyje

2016.04.29 13:04

D. Trumpui sakant rinkimų kalbą kilo riaušės

ELTA2016.04.29 13:04

Ketvirtadienio naktį Pietų Kalifornijoje kilo protestai, kai į šią šalies valstiją su rinkimų kampanija atvyko respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas, rašo agentūra AP.

Aktyvi protestuotojų minia išėjo į Orindžo apygardos gatves, kai garsus milijardierius D. Trumpas sakė rinkimų kalbą. 

Ketvirtadienio naktį marškinėlius su įvairiais užrašais dėvintys žmonės pradėjo įžeidinėti eilėje į renginį Orindžo apygardos Kosta Mesos miesto atrakcionų aikštelėje laukiančius žmones.

Iš pradžių prieš D. Trumpo kalbą renginys vyko ramiai, tačiau po kiek laiko verslininką palaikantys asmenys apsupo prieš jį nusiteikusius asmenis ir šaukė: „Statyk tą sieną! Statyk tą sieną!“. Omenyje turėdami sieną, kurią D. Trumpas nori pastatyti tarp Jungtinių Valstijų ir Meksikos, siekiant sustabdyti nelegalų sienos kirtimą.

Vėliau apygardos riaušių pareigūnai tarp prieš D. Trumpą priešiškai nusiteikusių žmonių grupę ir jo šalininkų suformavo užtvarą.

Anot policijos, sulaikytas mažiausiai vienas asmuo, kai protestuotojai ir kiti asmenys užkirto gatves. Po D. Trumpo kalbos protestuotojai tapo nevaldomi ir išdaužė priekinius ir galinius policijos automobilio langus.

Tarp protestuotojų buvo septynios nuogos moterys, kurios krūtis dengė lipdukais. Jos taip pat buvo ant pilvų užsirašiusios šūkius „Donaldas Trumpas“ ir „Lyčių lygybė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt