Pasaulyje

2021.02.23 19:03

Moldovos KT: pakartotinis tos pačios kandidatės siūlymas į premjero postą nekonstitucinis

BNS2021.02.23 19:03

Moldovos prezidentės Maia Sandu pakartotinis Natalijos Gavrilita siūlymas į premjero postą prieštarauja Konstitucijai, antradienį išaiškino šalies Konstitucinis Teismas.

Šį klausimą teismas nagrinėjo Socialistų partijos deputatų grupės prašymu.

Tačiau Konstitucinis Teismas nesutiko peržiūrėti antros pareiškimo dalies, kurioje pareiškėjai prašė išaiškinti, ar M. Sandu neįvykdė grubaus įstatymo pažeidimo, dėl kurio turėtų būti patraukta atsakomybėn.

Teismas išaiškino, kad siūlydama naują kandidatą į ministro pirmininko postą prezidentė privalo surengti naujas konsultacijas su parlamentinių frakcijų atstovais.

Kaip anksčiau pranešė naujienų agentūra „Interfax“, vasario 11 dieną parlamentas vienbalsiai balsavo prieš naujos N. Gavrilita vadovaujamos vyriausybės patvirtinimą.

Kandidatė į premjerus pareiškė, kad ji šito ir siekė – atėjo į parlamentą ne siekdama pasitikėjimo votumo, o tam, kad „žengtų žingsnį į pirmalaikius rinkimus“.

M. Sandu iškėlė N. Gavrilita kandidatūrą į premjero postą pakartotinai. Buvusio prezidento Igorio Dodono Socialistų partija dėl šio žingsnio kreipėsi į Konstitucinį Teismą.

Moldovos Konstitucinio Teismo pirmininkė Domnica Manole, aiškindama antradienio sprendimą, paragino prezidentę ir parlamentą bendradarbiauti sprendžiant klausimą dėl kandidato į premjero postą teikimo.