Pasaulyje

2021.02.23 16:56

Seimo pirmininkė tikisi šiais metais surengti trijų šalių parlamentinės Asamblėjos posėdį

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.02.23 16:56

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, nuotoliniu būdu susitikusi su Lenkijos Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkais, tikisi, kad šiais metais pavyks surengti trijų šalių parlamentinės Asamblėjos posėdį.

„Tikiuosi, pandeminė situacija stabilizuosis ir šiais metais pavyks surengti Asamblėjos susitikimą. Neabejoju, kad mūsų šalių parlamentinis dialogas ypač svarbus, Lietuva visada rėmė ir rems Ukrainos interesus tarptautiniuose parlamentiniuose formatuose. Džiaugiuosi ir bendromis iniciatyvomis, kurios skatina istorikų, akademikų, intelektualų ir kitų iniciatyvių asmenų bendradarbiavimą“, – teigė Seimo pirmininkė.

Taip pat dėmesys buvo skirtas politikai Rusijos ir Baltarusijos atžvilgiu bei COVID-19 situacijos iššūkiams.

„Remdami vieni kitus, turime nepamiršti, kas vyksta mūsų kaimynystėje – Baltarusijoje, Rusijoje. Turime drauge siekti ambicingos ir motyvuojančios Rytų partnerystės politikos išlaikymo, ypač atsižvelgiant, kad vakcinavimas nuo koronaviruso tampa geopolitiniu iššūkiu“, – sakė Lietuvos parlamento vadovė.

Trišalis parlamentų vadovų susitikimas vyko Lenkijos Senato maršalkos iniciatyva aptarti galimos Asamblėjos sesijos gyvai galimybę.

Populiariausi