Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.14 09:53

Habemus Papam: naujasis popiežius pasirinko „drąsų“ Pranciškaus vardą (nuotraukos)

LRT.lt, ELTA 2013.03.14 09:53

Naujuoju popiežiumi tapo Jorge Mario Bergoglio iš Argentinos. Jis pasirinko Pranciškaus vardą. 

Naujuoju popiežiumi tapo Jorge Mario Bergoglio iš Argentinos. Jis pasirinko Pranciškaus vardą. 

Jeanas-Louisas Tauranas, kardinolas protodiakonas, iš pagrindinio ŠV. Petro bazilikos balkono ištarė tradicinę frazę „Annuntio vobis gaudium magnum. Habemus Papam“ bei paskelbė išrinkto kardinolo vardą ir pavardę –   Jorge Mario Bergoglio –  bei jo pasirinktą popiežiaus vardą – Pranciškus.

Naujasis pontifikatas – jėzuitas. Bažnyčios istorikas Vytautas Ališauskas specialioje LRT laidoje teigė manantis, kad tai pirmasis popiežius jėzuitas. Tai taip pat pirmasis popiežius ne iš Europos.

V. Ališauskas taip pat pridūrė, kad Pranciškaus vardas popiežių pasirinktas pirmą kartą. Pasak Bažnyčios istoriko, tai „drąsus ir netradicinis“ pasirinkimas.

Naujasis popiežius gimė 1939 metais. 77 metų pontifiką kardinolu pakėlė dar Jonas Paulius II.

Pirmoji malda už popiežių emeritą Benediktą XVI

Naujasis popiežius Pranciškus I trečiadienį vakare išėjo į balkoną Šv. Petro aikštėje ir pasakė savo pirmąją kalbą, praneša „The Guardian“.

Pirmiausia popiežius itališkai ištarė „labas vakaras“. Jis padėkojo aikštėje susirinkusiai miniai už sutikimą. Pranciškus I sakė, kad nori pasimelsti už popiežių emeritą Benediktą XVI ir pasakė Viešpaties maldą.

„O dabar pradėkime kartu dirbti, eiti kartu Romos bažnyčioje, kuri vadovauja visoms bažnyčioms“, – sakė popiežius.

„Melskimės vieni už kitus ir už visą pasaulį“, – pridūrė jis.

Pranciškus I sakė tikįs, kad kelias, kurį jie tuoj pradės padės „skleisti evangeliją šiame gražiame mieste“. Popiežius taip pat pasakė, kad nori palaiminti Šv. Petro aikštėje susirinkusią minią, bet pirmiausia nori paprašyti jų paslaugos – kad jie melstųsi ir prašytų Dievo palaiminti jį. Po to popiežius palaimino „minią ir visą pasaulį, visus geros valios vyrus ir moteris“.

„Laiminu jus apaštalų ir šventųjų vardu. Tebūna Dievas jums gailestingas. Dievas tėvas, sūnus ir šventoji dvasia tenusileidžia ant jūsų ir visuomet išlieka su jumis – amen“, – kalbėjo popiežius.

„Broliai ir seserys, aš jus palieku, – tarė Pranciškus I. – Labai ačiū jums už sutikimą. Greitai pasimatysime. Labos nakties ir gero poilsio“.

Po šių žodžių popiežius įėjo į vidų.

Antradienio vakarą, nepaisydami prasto oro, tūkstančiai žmonių susirinko šv. Petro aikštėje. 20.07 val. Lietuvos laiku jie išvydo baltus dūmus, reiškiančius, kad turime naują pontifiką. Tada sugaudė šv. Petro bazilikos varpai. Žmonės džiūgavo, mojo vėliavėlėmis, laikė iškėlę į viršų kryželius.

Benediktas XVI dėl sveikatos ir senatvės atsistatydino vasario 28-ąją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi