Pasaulyje

2021.02.23 12:15

Lukašenkos kelionė pas Putiną prailgo – Ukraina pro savo oro erdvę nepraleido diktatoriaus lėktuvo

LRT.lt2021.02.23 12:15

Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos lėktuvas nebuvo įleistas į Ukrainos oro erdvę, praneša nepriklausoma Baltarusijos televizija Lenkijoje „Belsat“.

Pasak Rusijos žiniasklaidos portalo avia.pro, Ukrainos aviacijos tarnyba neleido A. Lukašenkos lėktuvui kirsti šios šalies oro erdvės, priverstinai versdama diktatorių ilgiau sugaišti kelionei iš Minsko į Sočį.

Tokį Ukrainos sprendimą nepraleisti Baltarusijos diktatoriaus lėktuvo galėjo nulemti jo kritiški pasisakymai Kijevo atžvilgiu.

Kurortiniame mieste Sočyje vakar A. Lukašenka susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir aptarė tolesnį bendradarbiavimą tarp šalių. Vėliau A. Lukašenka ir V. Putinas pramogavo slidinėdami.

Atsidėkodamas už vizitą, Baltarusijos diktatorius V. Putinui įteikė džiovintos kiaulienos jamoną ir parmezano sūrį, pranešė šios šalies valstybinė naujienų agentūra „BelTa“

Diktatorius A. Lukašenka susitikimo metu žurnalistams patikino, kad ir toliau tęs tokį susitikimų formatą su V. Putinu.

„Tokie susitikimai įrodo, kokios artimos yra mūsų valstybės“, – kalbėjo Baltarusijos autoritaras A. Lukašenkai, o jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

„Man malonu konstatuoti, kad sąveikos, strateginės partnerystės, aljanso lygis yra išlaikytas, o Rusija išlieka didžiausia Baltarusijos prekybos ir ekonomikos partnerė – ji sudaro apie 50 proc. jos rinkos. Mes esame didžiausia investuotoja“, – susitikimo metu sakė V. Putinas.

A. Lukašenka taip pat padėkojo V. Putinui už sprendimą atverti susisiekimą geležinkeliais su Baltarusija.

„Manau, neužilgo ateis ta akimirka, kai atversime ir automobilių eismą. Mes problemų neturime. Nesame užsidarę“, – tvirtino jis.

Populiariausi