Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.28 21:28

„Spiegel“: Vokietija siųs papildomai karių į Lietuvą

DELFI.lt, BNS 2016.04.28 21:28

Vokietijos įtakingo savaitraščio „Der Spiegel“ naujienų portalas praneša, kad Vokietija siųs papildomai karių į Lietuvą. Šį pranešimą patvirtino ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ketvirtadienio vakarą gavęs Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen patvirtinimą.

„Mes džiaugiamės tokiu Vokietijos apsisprendimu - tai yra stiprus solidarumo žingsnis padidinti mūsų saugumą. Mes jau kurį laiką siekiame, kad mūsų valstybės sąjungininkai dislokuotų bataliono dydžio vienetą. Man skambino gynybos ministrė ir patvirtino, kad jie tokį sprendimą yra padarę - tikriausiai sulauksime ir oficialių žinių“, – sakė J. Olekas.

Anot jo, kalbama apie bataliono dydžio vienetą su visa parama – galutiniai sprendimai turėtų patvirtinti liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje.

„Vokietijos karių pagrindu toks batalionas bus, dėl detalių galėsime informuoti vėliau“, – pridūrė ministras.

„Rytų partnerių pageidavimu NATO siųs daugiau karių į Rusijos pasienį“, – praneša portalas „Spiegel“, kurio šaltinių teigimu, Bundesveras ketina stiprinti pajėgas būtent Lietuvoje.

Šaltinių teigimu, toks planas turėtų būti patvirtintas NATO susitikime Varšuvoje liepos mėnesį.

„Spiegel“ praneša, kad kanclerė Angela Merkel apie tai jau informavo artimiausius partnerius, per mini viršūnių susitikimą, kai Hanoveryje lankantis JAV prezidentui Barackui Obamai įvyko pasimatymas ir su Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Italijos vyriausybių vadovais.

Apie rotuojamas sustiprintas karines misijas Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Rumunijoje ketinama tartis per susitikimą Varšuvoje. Svarstoma apie 1000 karių batalionus kiekvienoje šalyje. B. Obama dar prieš susitikimą Hanoveryje išreiškė susirūpinimą ir viltį, kad Vokietija ir Didžioji Britanija padės atlaikyti militaristinį spaudimą iš Rusijos.

Praėjusią savaitę Vokietijos kanclerė Angela Merkel Berlyne BNS paklausta, ar Vokietija būtų pasirengusi į Lietuvą atsiųsti rotacines bataliono dydžio pajėgas, patvirtino, kad šalis sutiktų „įsitraukti į labiau ilgalaikes priemones“, bei sakė, kad detalės dar turi būti „išdiskutuotos“.

Reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Lietuvoje nuo 2014 metų pavasario dislokuota kuopa JAV karių, karinė technika, taip pat įkurtas nedidelis NATO štabas.

Be to, Baltijos šalyse po kelis mėnesius treniravosi kitų NATO šalių kuopos. Šiuo metu Lietuvoje be JAV karių treniruojasi ir Vokietijos kariai, iš viso bendroms pratyboms šiemet per kelis etapus į Lietuvą atvažiuoja daugiau kaip 600 Vokietijos rotacinių pajėgų karių su keliais šimtais karinės technikos vienetų.

Baltijos šalys siekia, kad kiekvienoje iš jų būtų dislokuota po tarptautinį batalioną. Dėl to gali būti sutarta liepos mėnesį Varšuvoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime.

Maskva teigia, kad papildomą NATO infrastruktūrą prie savo sienų laiko grėsme ir žada imtis atsakomųjų priemonių.

Lietuva taip pat iš Vokietijos ir Izraelio gamintojų ketina įsigyti 88 „ Boxer“ šarvuočius, kuriais būtų aprūpinti du kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai. Pirmosios mašinos Lietuvą turėtų pasiekti 2017-aisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi