Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.28 20:25

N. Savčenko seseriai panaikintas draudimas išvykti iš Rusijos

DELFI.lt 2016.04.28 20:25

Panaikintas draudimas Nadijos Savčenko seseriai Virai išvykti iš Rusijos, skelbia TASS, remdamasis teisėsaugos pareigūnais.  

„Sprendimas apriboti išvykimo iš Rusijos galimybes Virai Savčenko panaikintas“, – teigia šaltinis. Anot prisistatyti nepanorusio pareigūno, ji jau artimiausiu metu galės išvykti iš Rusijos teritorijos.

Balandžio 27 dienos vakarą V. Savčenko bandė išvykti iš Rusijos. Ukrainos pilietė atsisakė palikti automobilį su diplomatiniais numeriais. Galiausiai ji atsidūrė Rostove prie Done esančiame Ukrainos generaliniame konsulate. Nuolatinis Ukrainos atstovas Europos Taryboje Dmitrijus Kuleva iškėlė ultimatumą: arba V. Savčenko gali grįžti į tėvynę, arba „Ukraina savo diplomatinėje atstovybėje turės savą Julianą Assange`ą“.

„Mes paprasčiausiai iki galo nesuprantame, jo jie iš tikrųjų nori. Jeigu ji yra Federacijos ieškomų asmenų sąraše, kaip šis klausimas bus sprendžiamas? Jie nori ją apklausti? Pateikti kaltinimų? Ko jie nori? Amplitudė nuo baudos iki 4 mėnesių arešto, straipsnis už nepagarbą teismui numato ir tokią kraštutinę sankciją“, – žurnalistams sakė advokatas Markas Feiginas, skelbia Depo.ua.

Moters gynėjas patikino, kad V. Savčenko gauna visą reikiamą juridinę ir diplomatinę pagalbą.

Rusijos pasieniečiai atsisakė praleisti diplomatinę mašiną, kurioje sėdėjo V. Savčenko. Jie argumentavo, kad toks sprendimas priimtas, nes ji yra ieškomų asmenų sąraše.

Kaip teigia žurnalistai, V. Savčenko ieškoma nepagarbos teismui Grozne byloje. Čečėnijos aukščiausiame teisme spalio 28 dieną, kai buvo nagrinėja baudžiamoji Ukrainos piliečių Nikolajaus Karpiuko ir Stanislavo Klycho byla (jie kaltinami kariniais veiksmais prieš Rusiją 1994-1995 metais), V. Savčenko posėdyje dalyvavo kaip visuomenės gynėja ir nuolat trikdė teisėjų darbą.

Galiausiai priimtas sprendimas ją iš teismo salės išvesdinti. Kai pareigūnai ją norėjo išlydėti iš teismo salės, moteris grubiai įžeidė teisėją. Atlikta V. Savčenko žodžių lingvistinė ekspertizė, kuri patvirtino, jog ji norėjo teisėją pažeminti.

Pradėta baudžiamoji byla „Dėl nepagarbos teismui“. Kaltės atveju gresia iki šešių mėnesių laisvės atėmimas. Kaip teigia advokatas Ilja Novikovas, V. Savčenko jau pateikti kaltinimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi