Pasaulyje

2016.04.28 18:36

Rusijos žiniasklaida: Baltijos jūroje susidūrė rusų ir lenkų laivai

BNS, ELTA2016.04.28 18:36

Rusijos karinio jūrų laivyno povandeninis laivas „Krasnodar“ Baltijos jūroje susidūrė su lenkų laivu „Orzel“ ties Piliavos nerija, pranešė Rusijos televizija „Ren TV“, dar pridurdama, kad šis incidentas įvyko prieš kelias dienas. Tačiau Lenkijos gynybos ministerija paneigė šią informaciją.

Žinyba tvirtina, kad Lenkijos povandeniniai laivai pastarosiomis dienomis nebuvo išplaukę iš Gdansko įlankos, praneša naujienų portalas „Onet“.

Rusijos šaltinio teigimu, rusų povandeninis laivas nepatyrė didesnių nuostolių ir iškilęs į jūros paviršių nuplaukė karinės bazės link. Tuo tarpu iškilusį lenkų „Orzel“ teko buksyruoti iš įvykio vietos.

Mėginimai gauti komentarų iš Rusijos gynybos ministerijos buvo nesėkmingi, pažymima pranešime.

Tuo tarpu Lenkijos žiniasklaida nurodė, kad Rusijos povandeninis laivas buvo šiek tiek apgadintas ir išsiųstas remontuoti į Sankt Peterburgo laivų statyklą „Admiralteiskiye Verfi“. Vėliau pranešimą apie incidentą Baltijos jūroje savo „Twitter“ paskyroje paneigė ir ministerijos atstovas spaudai Bartlomiejus Misiewiczius. „Tai Rusijos propaganda, ieškanti problemų ten, kur jų nėra“, – rašo pareigūnas.

Pasak „Ren TV“, lenkų laivas „Orzel“ yra sovietinės gamybos 877E projekto povandeninis laivas, įgytas 1986 metais. Jis ginkluotas šešiais 533 mm torpedų leidimo aparatais, 18 torpedų arba 24 minomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.