Pasaulyje

2016.04.28 23:57

JT prašo JAV ir Rusijos užtikrinti paliaubas Sirijoje

Stringant taikos deryboms, o Sirijoje vis dažnėjant susirėmimams, Jungtinių Tautų (JT) pasiuntinys Sirijai prašo Jungtinių Valstijų ir Rusijos vadovų pagalbos vėl užtikrinti ugnies nutraukimą Sirijoje.

Jis taip pat teigė, kad taikos derybos bus pratęstos kitą mėnesį, tačiau JT nerimo kelia vis didėjantis bombardavimų ir aukų skaičius. Ketvirtadienio naktį per Basharo al Assado vyriausybės pajėgų vykdytus bombardavimus žuvo mažiausiai 34 civiliai. JT duomenimis per paskutines dvi paras Sirijoje žmogus žūva beveik kas 25 minutes.

Pasiuntinio teigimu, pasaulio galybės turi padaryti viską, kad ugnis vėl būtų nutraukta, nes kitaip bus neįmanoma pasiekti politinio 5 metus trunkančio konflikto sprendimo.

„Rusijos Federacija ir Jungtinės Valstijos, kaip prisimenate, ėmėsi labai stiprios iniciatyvos, dėl kurios sulaukėme stebuklo – vasario 27-ąją per kelias valandas susišaudymų ir aukų skaičius staigiai sumažėjo. Ši iniciatyva visiems suteikė pasitikėjimo, kad taikos derybos ir politinis procesas gali turėti tikrą šansą. Atsirado netikėta viltis, o po to ir stabilus politinis procesas. Mums vėl reikia atgaivinti tą viltį“, – ragino JT pasiuntinys Sirijai Staffanas de Mistura.