Pasaulyje

2021.02.22 13:33

Kongo DR per išpuolį nužudytas Italijos ambasadorius

atnaujinta 15.12
BNS2021.02.22 13:33

Italijos ambasadorius prie Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) pirmadienį buvo nužudytas per misiją neramiame rytiniame regione, pranešė vienas aukšto rango diplomatas.

Ambasadorius Luca Attanasio „mirė nuo žaizdų“, kai buvo pašautas per išpuolį prieš Jungtinių Tautų pasaulio maisto programos (WFP) automobilių vilkstinę netoli Gomos, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis Kinšasoje.

Be to, per šią ataką žuvo du kiti žmonės, AFP sakė kariuomenės atstovas Šiaurės Kivu provincijoje majoras Guillaume'as Djike, bet aukų tapatybės neatskleidė.

Italijos užsienio ministerija patvirtino informaciją apie L. Attanasio žūtį.

„Su giliu liūdesiu Užsienio reikalų ministerija patvirtina Italijos ambasadoriaus žūtį šiandien Gomoje“, – sakoma pranešime. Ministerija pridūrė, kad tarp žuvusiųjų taip pat yra vienas italų policininkas.

Atskirame pranešime italų užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio šreiškė „didelį nusiminimą ir begalinį liūdesį“ bei nutraukė susitikimą su savo ES kolegomis Briuselyje, kad anksčiau sugrįžtų į Romą.

„Šio žiauraus išpuolio aplinkybės kol kas nėra žinomos. Bus dedamos visos pastangos siekiant išsiaiškinti, kas įvyko“, – pareiškė L. Di Maio, atiduodamas pagarbą šio nusikaltimo aukoms – „dviem valstybės pareigūnams“.

Italijos prezidentas Sergio Mattarella savo ruožtu pasmerkė "bailią ataką", o premjeras Mario Draghi išreiškė "gilią užuojautą".

„Italijos respublika gedi dėl šių gyvybės netekusių valstybės tarnautojų“, - sakoma S. Mattarellos pranešime, kuriame prezidentas išreiškė „nuoširdžiausią užuojautą ir solidarumą“ su žuvusiųjų šeimomis.

43-ejų L. Attanasio dirbo Italijos ambasadoriumi Kinšasoje nuo 2017 metų. Į diplomatinę tarnybą jis įstojo 2003 metais ir anksčiau yra dirbęs Šveicarijoje, Maroke ir Nigerijoje.

Remiantis Užsienio reikalų ministerija, ambasadorius ir policininkas važiavo JT taikdarių misijos MONUSCO automobilių vilkstinėje.

Vienas diplomatas Kinšasoje naujienų agentūrai AFP sakė, kad L. Attanasio buvo pašautas per išpuolį prieš JT Pasaulio maisto programos (WFP) automobilių vilkstinę netoli Gomos.

Romoje įsikūrusios WFP atstovas šios informacijos nepatvirtino, tik nurodė, kad organizacija seka pranešimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt