Pasaulyje

2021.02.22 16:23

Lenkijos valdžia skundžiasi religiniu persekiojimu šalyje – finansuos institutą kovai su „krikščionių diskriminacija“

LRT.lt2021.02.22 16:23

Lenkijoje buvo atidarytas naujas centras, kuriame bus kovojama su „krikščionių diskriminacija“, rašo „Notes from Poland“. Šalies švietimo ministras pagyrė naująjį centrą, tikindamas, kad tai padės kovoti su šalyje „vis dažnėjančia diskriminacija, nukreipta prieš krikščionis“.

Religinės laisvės tyrimų centro kardinolo Stefano Wyszynskio universitete atidarymas įvyko praėjusią savaitę.

Nors universitetas tikina esąs viešoji įstaiga, tačiau jame dėstomi dalykai paremti „Katalikų bažnyčios mokymais“.

Tarp naujai įsteigto tyrimų centro tikslų bus „religinės laisvės tyrimų vykdymas ir „fobijų prieš krikščionis“ fenomeno analizavimas“, teigia universiteto atstovai.

Tyrimų centrui vadovaus kunigas ir teologijos profesorius Waldemaras Cislo. Centre bus bandoma reklamuoti „primirštą Lenkijos religinę toleranciją, kaip unikalią istorinę patirtį tarptautinėje bendruomenėje“.

Kalbėdamas atidarymo ceremonijoje švietimo ministras Przemyslawas Czarnekas neslėpė džiaugsmo dėl naujai atidaryto tyrimų centro veiklos.

Centras iš ministerijos gavo dosnią dotaciją – 1,5 milijonų zlotų (335 tūkstančius eurų).

„Ši religinė netolerancija pasiekė ir Europą. Prieš viso pasaulio krikščionis yra vykdomos brutalios atakos. Tokiose šalyse kaip Prancūzija prieš tai turi būti kovojama. Tačiau ir Lenkijoje matome netolerancijos apraiškų: tikintys žmonės, kurie cituoja Katekizmą yra diskriminuojami“, – aiškino P. Czarnekas.

Pats P. Czarnekas yra prieštaringai vertinama politinė figūra. Šimtai Lenkijos ir užsienio valstybių stebėtojų stebisi švietimo ir mokslo ministru, kurio pasisakymuose kupina „misoginistinių, ksenofobiškų ir homofobiškų pasisakymų“.

Praeityje dabartinis Lenkijos švietimo ir mokslo ministras vykdė kampaniją „prieš LGBT ideologiją“, kurią jis „kildino iš Vokietijos nacizmo“.

Lenkijos Vyriausybė jau kuris laikas save pozicionuoja kaip krikščioniškų vertybių gynėją tiek savo šalyje, tiek visame pasaulyje.

Praėjusiais metais šios šalies teisingumo ministerija buvo pradėjusi projektą, kuriame buvo „tiriami nusikaltimai, vykdomi LGBT ideologijos šalininkų prieš krikščionis“.

Populiariausi