Pasaulyje

2016.04.28 11:11

Rusijos opozicija skilo: traukiasi A. Navalnas ir V. Milovas

15min.lt2016.04.28 11:11

Pažangos partijos lyderis Aleksejus Navalnas ir „Demokratinio pasirinkimo“ vadovas Vladimiras Milovas paskelbė pasitraukiantys iš opozicijos koalicijos. Jie apkaltino buvusį Rusijos premjerą ir koalicijos lyderį Michailą Kasjanovą nenoru finansuoti rinkimų kampanijos, skelbia Rusijos žiniasklaida.

Šis sprendimas paskelbtas po koalicijos tarybos susirinkimo. Pasak dviejų neįvardintų šaltinių, A.Navalno ir V.Milovo komandų žmonės nepritarė pasirinktai rinkimų strategijai ir būdui, kuriuo buvo sudaromi sąrašai.

Daugelį nuvylė menkas rinkėjų palaikymas vietos valdžios rinkimuose bei M.Kasjanovo patvirtintas kvotų skyrimo metodas. Anksčiau iš koalicijos jau pasitraukė ir Ilja Jašinas bei Ivanas Ždanovas.

Po buvusio premjero vedamos demokratinės koalicijos sparnu glaudėsi ne tik jo vadovaujama „Parnas“, bet ir Progreso partijos, Libertarų partijos, Gruodžio 5-osios ir „Demokratinio pasirinkimo“ partijos atstovai.​

Spėjama, kad koalicijos griūtį paskatino ir Kremliaus išlaikomos televizijos NTV išplatintas filmas „Kasjanovo diena“, kuriame užfiksuotos intymios buvusio Rusijos premjero ir opozicijos veikėjos Natalijos Pelevinos bendravimo akimirkos.

Po filmo pasirodymo daugelis koalicijos narių prabilo apie M.Kasjanovo pasitraukimo būtinybę, tačiau šis nusprendė likti poste.

„Jei lyderis ir sąrašo pirmasis numeris nežino, ar galės dalyvauti rinkimuose, tai jis, turbūt, nėra geras lyderis“, – kalbėjo A.Navalnas.

Tuo metu M.Kasjanovas tikino, kad koalicija tęs savo veiklą ir toliau neatsisako tikslo dalyvauti Dūmos rinkimuose. Pasak jo, buvo galima tikėtis, kad Kremlius darys spaudimą ir bandys skaldyti opozicijos narius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.