Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.14 08:16

Nauja biografija: A. Merkel turi lenkiškų šaknų

ELTA 2013.03.14 08:16

Paaiškėjo iki šiol nežinomų detalių iš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel šeimos istorijos – viena įtakingiausių pasaulio moterų turi lenkiškų šaknų.  

Paaiškėjo iki šiol nežinomų detalių iš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel šeimos istorijos – viena įtakingiausių pasaulio moterų turi lenkiškų šaknų.

Remiantis nauja kanclerės biografija, kurios ištraukas cituoja „Sueddeutsche Zeitung“, A. Merkel tėvas gimė kaip Horstas Kazmierczakas. Ir tik vėliau jo šeima pavardę suvokietino į Kasnerio, praneša agentūra AFP.

Kanclerė gimė jau kaip Angela Kasner. Jos senelis Ludwigas Kazmierczakas yra kilęs iš Poznanės, kur 1896-aisiais gimė kaip nesantuokinis Annos Kazmierczak ir Ludwigo Wojciechowskio sūnus.

Poznanė, kuri ne kartą keitė savo teritorinę priklausomybę, tada priklausė Vokietijos imperijai, o po Pirmojo pasaulinio karo vėl atiteko Lenkijai. L. Kazmierczakas tuo metu persikėlė į Berlyną, kur susipažino su vėliau jo žmona tapusia Margarethe. Čia 1926-aisiais gimė A. Merkel tėvas Horstas Kazmierczakas. Tik 1930-aisiais Kazmierczakų šeima nusprendė savo pavardę suvokietinti.

A. Merkel iki šiol tik užuominomis kalbėjo apie tai, kad jos šeima „ketvirtadaliu yra lenkiška“.

Vokietijos kanclerės biografija „Angela Merkel – kanclerė ir jos pasaulis“ knygynuose pasirodys ketvirtadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi