Pasaulyje

2021.02.22 11:08

Landsbergis prieš susitikimą Briuselyje: turime galimybę išsiaiškinti vertybinį santykį su Rusija

LRT.lt2021.02.22 11:08

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atvyko į Užsienio reikalų tarybos susitikimą Briuselyje ir prieš jo pradžią pasidalino savo mintimis apie situaciją Rusijoje ir Baltarusijoje, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

„Tai yra strateginis susitikimas. Kalbėdami apie Josepo Borrellio vizitą Maskvoje mes jį vadinome „prarasta galimybe“, tačiau šiandien turėsime tikrą galimybę pakalbėti, ko norime pasiekti santykiuose su Rusija“, – tikino G. Landsbergis.

„Mano manymu tai yra puiki galimybė pakalbėti apie vertybes, o ne interesus. Ką mes norime pasiekti, kaip galime padėti Rusijos žmonėms, kurie siekia demokratijos ir laisvių“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Pasak jo, kad ir kokie bus šiandieninio užsienio reikalų tarybos susitikimo Briuselyje rezultatai, jie turėtų padėti pakreipti įvykius derama linkme.

G. Landsbergis pridūrė, kad džiaugiasi J. Borrellio sprendimu į darbotvarkę įtraukti ir situacijos Baltarusijoje klausimą.

„Nepaprastai svarbu, kad neprarastume situacijos vaizdinio ir kas vyksta artimiausių kaimynių viduje. Tikiuosi, kad žmogaus teisės ir vertybės išliks svarbiu šio susitikimo aspektu“, – tikino Lietuvos užsienio reikalų ministras.