Pasaulyje

2016.04.28 10:26

Pavargę nuo krizės Venesuelos gyventojai siekia prezidento nušalinimo

BNS 2016.04.28 10:26

Trečiadienį Venesuelos piliečiai rikiavosi eilėje pasirašyti peticiją, siekiant surengti referendumą dėl prezidento Nicolaso Maduro nušalinimo. Gyventojai įpykę dėl slegiančios energijos krizės, dėl kurios viešojo sektoriaus darbuotojams įvesta dviejų dienų darbo savaitė ir kasdien keturioms valandoms išjungiamas elektros energijos tiekimas, praneša agentūra AFP.

Kai prezidentas paskelbė paskutines drastiškas priemones, skirtas susidoroti su krize, opozicija pradėjo rinkti parašus peticijai, kad būtų surengtas referendumas. 

Antradienį Nacionalinė rinkimų taryba perdavė įgaliojimus opozicijai rinkti parašus. Reikia surinkti 200 tūkst. parašų, kad būtų surengtas referendumas.

Krizė blogina ir taip pragaištingą Venesuelos ekonomikos padėtį. Nuo naftos priklausančią šalį dėl smunkančio ūkio įspėjo ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Anot TVF, ekonomika susitrauks 8 proc., o infliacija viršys 700 proc.

Šalies prezidentas pateko į centro dešiniųjų opozicijos kritikos ugnį, o svarbiausia opozicijos figūra Henrique Caprilesas trečiadienį pareiškė, kad tikimasi kaip galima anksčiau iki lapkričio surengti referendumą.