Pasaulyje

2021.02.21 18:36

Libijoje bandyta nužudyti įtakingą vidaus reikalų ministrą

BNS2021.02.21 18:36

Libijoje sekmadienį bandyta nužudyti įtakingą vienybės vyriausybės vidaus reikalų ministrą, naujienų agentūrai AFP sakė ministrui artimas pareigūnas.

Automagistralėje netoli sostinės Tripolio „iš šarvuoto automobilio“ buvo apšaudytas Fathi Bashaghos kortežas, sakė pareigūnas.

„Jį lydėjusi policija atsakė ugnimi. Du užpuolikai areštuoti, o trečias yra ligoninėje“, – nurodė šaltinis ir pridūrė, kad „ministrui viskas gerai“.

F. Bashagha važiavo atgal į sostinę po įprasto apsilankymo jo ministerijos prižiūrimame naujame saugumo padalinyje.

58 metų Libijos politikos sunkiasvoris nuo 2018 metų dirbo vidaus reikalų ministru Jungtinių Tautų remtoje Nacionalinės santarvės vyriausybėje (NSV) ir daug dėmesio skyrė kovai su korupcija.

Naftos turtingą Libiją pilietinis karas drasko nuo NATO remto sukilimo, per kurį 2011 metais buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi.

Pastaruoju metu Libijos šiaurės vakarinę dalį kontroliavo Tripolyje įsikūrusi NSV, o rytinę ir pietinę dalį – Atstovų Rūmai, remiami karinio lyderio Khalifos Haftaro.

Spalį buvo sudarytas trapus paliaubų susitarimas ir atnaujintos JT remiamos politinės pastangos užtikrinti tvaresnę taiką. Anksčiau šį mėnesį šalis pradėjo naują politinės pereigos etapą, kai buvo suformuota laikinoji vyriausybė, dirbsianti iki gruodį numatytų rinkimų.

F. Bashagha buvo laikomas pagrindiniu pretendentu vadovauti naujai laikinajai vyriausybei, bet šis postas galiausiai atiteko 61 metų verslininkui Abdul Hamidui Dbeibah, kuris ragina atstatyti ir suvienyti Libiją, užtikrinti jos demokratinį pobūdį.