Pasaulyje

2016.04.27 13:57

R. T. Erdoganas gina sekuliarizmą Turkijoje

ELTA 2016.04.27 13:57

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas atsiriboja nuo parlamento pirmininko teiginių ir gina konstitucijoje įtvirtintą sekuliarizmą savo šalyje. Valstybė turi vienodai vertinti visas religijas, agentūra „Reuters“ antradienį citavo Zagrebe viešintį R. T. Erdoganą.

Turkijos parlamento pirmininkas Ismailas Kahramanas prieš tai pareikalavo religinės konstitucijos. „Mes esame musulmoniška šalis. Todėl mūsų konstitucija turi būti religinė“, – sakė jis antradienį konferencijoje Stambule.

R. T. Erdoganas Zagrebe pabrėžė, kad tai yra asmeninė I. Kahramano nuomonė. Parlamento pirmininkas, kaip ir R. T. Erdoganas, priklauso valdančiajai Teisingumo ir plėtros partijai (AKP). „Mano pozicija šiuo klausimu žinoma (...). Valstybė su visomis religijomis turi išlaikyti tą patį atstumą (...). Tai laicizmas“, – pareiškė Turkijos prezidentas.

I. Kahramano teiginiai sukėlė audringus protestus prie parlamento Ankaroje, kuriuos policija išvaikė ašarinėmis dujomis. Ir pats pirmininkas vėliau savo teiginius pavadino „asmenine nuomone“.