Pasaulyje

2016.04.27 13:40

Izraelis: nušauti du palestiniečiai, bandę įvykdyti išpuolį prie patikrinimo posto

BNS2016.04.27 13:40

Izraelio policijos pareigūnai trečiadienį nušovė palestiniečių porą prie patikrinimo posto, kuris yra pagrindiniai vartai iš Vakarų Kranto į Rytų Jeruzalę, kai moteris metė peilį į juos, pranešė policijos atstovė spaudai.

„Pareigūnai ir pasienio policijos nariai prie Kalandijos patikrinimo posto pamatė vyrą ir moterį (palestiniečius), einančius tik automobiliams skirtos perėjos link; moters ranka buvo paslėpta rankinėje, o vyro ranka – už nugaros, (jis) kažką laikė“, – sakė atstovė Luba Samri.

Saugumo pareigūnai pradėjo šaudyti, kai pora ignoravo perspėjimus sustoti. „Policija daug kartų nesėkmingai nurodė jiems sustoti“, – sakė atstovė.

„Teroristė moteris sustojo netoli pareigūnų, tada su vyru pasuko kitu keliu, kai staiga vėl atsisuko į pareigūnus, išsitraukė peilį, kuris buvo jos rankinėje, ir metė jį į vieną pareigūną netoli jos“, – nurodė L. Samri.

Antras peilis, toks pats kaip moters, buvo rastas vyro dirže, sakė ji ir pridūrė, kad buvo dar vienas peilis, balisongas.

Jokie izraeliečiai nebuvo sužeisti.

Palestiniečių sveikatos ministerija nurodė, kad moteris yra 23 metų Maram Abu Ismail iš Vakarų Kranto kaimo Beit Suriko netoliese.

Vyro vardas kol kas nepaskelbtas.

Po incidento kariai svaidė kanistrus su ašarinėmis dujomis, kad išvaikytų minias prie to gerai įtvirtinto patikrinimo posto šiauriniame Jeruzalės pakraštyje.

Tai naujausias iš visos virtinės smurtinių incidentų, kurie prasidėjo pernai rugsėjį.

Nuo to laiko 28 izraeliečiai ir du amerikiečiai buvo mirtinai subadyti ar žuvo per kitokius palestiniečių išpuolius. Taip pat žuvo beveik 200 palestiniečių; dauguma jų, kaip nurodo Izraelis, buvo užpuolikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt