Pasaulyje

2016.04.27 12:28

Išaugęs imigrantų srautas skatina britus pasitraukti iš ES

BNS2016.04.27 12:28

Miestuose, panašiuose į Piterborą, neseniai išaugę imigracijos, daugiausia darbininkų iš Rytų Europos, mastai suteikia impulsą „Brexit“ (Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos) šalininkų stovyklai kampanijoje prieš birželį vyksiantį referendumą dėl tolesnės šalies narystės Bendrijoje.

„ES nesustabdys visų atvykstančių imigrantų, o mes nesusitvarkome“, – sakė Johnas Fovargue`as iš 184 500 tūkst. gyventojų turinčio miesto Rytų Anglijoje – vieno iš labiausiai euroskeptiškų šalies rajonų.

Lietingą dieną į miesto centrą apsipirkti atėjusi Ginge Tuttlebee naujienų agentūrai AFP sakė, kad naujieji atvykėliai „nebepuoselėja tų vertybių, kurios kažkada buvo svarbios mums“.

„Nepanašu, kad jie norėtų integruotis – jie turi savo parduotuves, kalba savo kalba“, – sakė pensininkė, atkartodama skundus, girdimus daugelyje miestų, kuriuose markiai išaugo imigrantų skaičius.

Beveik pusė visų britų rinkėjų ir beveik trys ketvirtadaliai tų, kurie pasisako už pasitraukimą iš ES, įvardija imigraciją kaip svarbiausią veiksnį, lemiantį jų apsisprendimą, rodo neseniai „Opinium“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

Piterboras ne vieną dešimtmetį traukė imigrantus, tačiau 2001–2011 metų laikotarpiu imigracijos mastai pasiekė rekordines aukštumas – per dešimtmetį čia atvyko 24 166 žmonės.

Piterboro Linkoln Roudas nuo Antrojo pasaulinio karo buvo atvykėlių iš Italijos, Lenkijos, Pietų Azijos ir Airijos susitelkimo vieta, o dabar ten yra įsikūrusi lenkų radijo stotis „Radio Star“, kurią galimą girdėti daugelyje rytų europiečių prekybos centrų.

Šio radijo laidų vedėja Gosia Prochal AFP sakė, kad yra daug lenkų, kurie integravosi į britų visuomenę ir dabar jaučia suprantamą nerimą dėl galimo Britanijos pasitraukimo iš ES po birželio 23 dieną įvyksiančio referendumo.

„Britanijos žmonės iš esmės teigiamai žiūri į atskirus imigrantus, tačiau kai kalbama apie imigraciją apskritai, jie norėtų, kad jos mastai sumažėtų“, – sakė mergina, kuri į Britaniją atvyko prieš trejus metus iš Lenkijos pietinio Krokuvos miesto.