Pasaulyje

2021.02.19 07:22

Didžiojo septyneto lyderių diskusijoje – kovos su pandemija ir klimato kaitos krizių klausimai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.19 07:22

Didžiojo septyneto lyderiai penktadienį rengia pirmąją vaizdo konferenciją nuo balandžio, ir pirmąją su naujuoju Amerikos prezidentu. Šiemet pirmininkaujanti Jungtinė Karalystė tikisi birželį pietų Anglijoje surengti ir lyderių susitikimą akis į akį, kai pirmą kartą po rinkimų į Europą atvyktų Joe Bidenas.

Pernai susitikimas neįvyko, kiti lyderiai dėl pandemijos ignoravo Donaldo Trumpo kvietimą susirinkti Amerikoje. J Bidenas šiandien žada kalbėti apie pasaulinį atsaką į koronaviruso plitimą. Jis grąžino JAV į Pasaulio sveikatos organizaciją, o prieš kelias valandas pažadėjo keturis milijardus dolerių pasaulinei skiepų programai.

Londonas sako, kad pirmininkaudamas svarbiausių demokratinių ekonomikų klubui, pirmenybę teiks klimato krizei. Artėja svarbi pasaulinė klimato konferencija lapkritį Škotijoje, laikoma kritiškai svarbia gaire, norint išvengti katastrofiško tolesnio klimato šilimo.

„Užkirsti kelią yra ne tik geriau negu gydyti, bet ir pigiau. Jei nesiimsime veikti 2021-aisiais, tuomet jau 2030-aisiais metinės išlaidos prisitaikyti vien besivystančiose šalyse pasieks iki 300 milijardų dolerių. Tvirtesnį atsigavimą paversiu prioritetu, kai šiemet Jungtinė Karalystė pirmininkaus G-7 ir sieksiu užtikrinti, kad sulauktume ne tik šiltų žodžių, bet ir tikrų permainų“, – sako Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt