Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.26 15:44

Ispanijos partijos netikėtai atnaujino derybas dėl koalicijos

BNS 2016.04.26 15:44

Ispanijos politinės partijos antradienį atnaujino derybas dėl koalicijos, pranešė didžiausios opozicinės Socialistų partijos atstovas spaudai Antonio Hernando.

Partijos netikėtai atnaujino derybas likus nedaug laiko iki galutinio termino suformuoti naują vyriausybę.

Diskusijos buvo atnaujintos, kai viena iš koalicinių derybų dalyvių, maža regioninė Valensijos partija „Compromis“, pateikė paskutinį pasiūlymą dėl vyriausybės; jį šiuo metu svarsto kitos partijos.

„Manome, kad vis dar yra laiko ir mes turime pabandyti“, – sakė A. Hernando žurnalistams, praėjus daugiau nei 18 savaičių po gruodžio mėnesio rinkimų, kuriuose nebuvo ryškaus nugalėtojo ir po kurių partijoms dar nepavyko suformuoti koalicinės vyriausybės.

Pateiktame trisdešimties punktų pasiūlyme numatytos tokios priemonės kaip kova su korupcija ir skurdu. Nors socialistai iš esmės jam pritaria, kitos svarbios partijos dar turi išsakyti savo nuomonę oficialiai.

Paskutinis pasiūlymas buvo pateiktas karaliui Felipe VI ruošiantis užbaigti konsultacijas su įvairių partijų lyderiais ir antradienį arba trečiadienį paskelbti apie koalicinės vyriausybės galimybę arba neišvengiamus naujus rinkimus.

Iki antradienį atsinaujinusių derybų mažai kas abejojo, kad birželio 26 dieną bus rengiami nauji rinkimai.

Šie rinkimai vyktų praėjus vos šešiems mėnesiams po gruodžio mėnesio balsavimo, kurio istoriniai rezultatai lėmė tradicinės dvipartinės šalies sistemos pabaigą, rinkėjams atidavus savo balsus už naujas politines grupuotes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi