Pasaulyje

2021.02.17 16:51

Putinas perspėja dėl užsienio kišimosi į Rusijos rinkimus rudenį

ELTA2021.02.17 16:51

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Rusija turi užtikrinti, jog rugsėjį vyksiantys šalies parlamento rinkimai būtų apsaugoti nuo užsienio kišimosi po masinių protestų šalyje dėl vieno iš aršiausių jo kritikų paleidimo į laisvę, praneša agentūra „Reuters“.

„Rusijos piliečiai pasirinks per parlamento rinkimus, ir mes turime apsaugoti šį pasirinkimą nuo bet kokių išorinio kišimosi bandymų“, – trečiadienį teigė V. Putinas.

Vakarų valstybės anksčiau Rusijoje vykusių rinkimų nelaiko nei laisvais, nei demokratiniais. Juose fiksuota galybė pažeidimų, o Rusija vengia įsileisti užsienio stebėtojus.

Praėjusį mėnesį Rusijoje dešimtys tūkstančių žmonių ėjo protestuoti į gatves, reikalaudami paleisti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną prieš rugsėjį planuojamus rinkimus. 44 metų opozicionierius sulaikytas ir įkalintas, nes pažeidė anksčiau sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai po apnuodijimo gydėsi Vokietijoje. Politikas buvo gydomas Vokietijoje po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga, o į Rusiją sugrįžo sausį.

Kremlius anksčiau apkaltino A. Navalną bendradarbiaujant su Centrine žvalgybos agentūra (CŽA) ir teigė, kad Vakarų žvalgybos tarnybos naudojasi juo, siekdamos destabilizuoti Rusiją. Maskva taip pat ne kartą sakė Europos Sąjungai (ES) nesikišti į Rusijos vidaus reikalus.

A. Navalnas pernai teigė manąs, kad Rusijos žvalgybos tarnybos apnuodijo jį, nes valdžia laikė jį grėsme prieš parlamento rinkimus. Kremlius atmeta bet kokius pareiškimus, kad valdžia yra kaip nors susijusi su opozicionieriaus apnuodijimu.

Pati Rusija yra sulaukusi kaltinimų dėl kišimosi į užsienio šalių rinkimus, įskaitant 2016 m. JAV prezidento rinkimus.