Pasaulyje

2016.04.26 20:38

B. Obama: V. Putinas Europos vienybę tebelaiko grėsme

BNS2016.04.26 20:38

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį pareiškė, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas mėgina pakenkti Europos vienybei, kurią jis laiko grėsme.

Interviu „CBS News“, kuris bus parodytas antradienį, B. Obama sakė, kad Europos migrantų krizė taip pat yra problema Jungtinėms Valstijoms.

„Tačiau dar svarbiau, kalbant labiau strateginiu požiūriu, yra ta įtampa, kurią ji kelia Europos politikoje, tai, kaip ji skatina kraštutinio dešiniojo nacionalizmo stiprėjimą ir kokiu mastu ji ardo Europos vienybę, kuo tam tikrais atvejais naudojasi tokie, kaip ponas Putinas“, – sakė prezidentas.

V. Putinas NATO, Europos Sąjungą ir transatlantinę vienybę laiko grėsme, pabrėžė B. Obama.

„Dabar, manau, jis dėl to yra neteisus, – sakė prezidentas. – Nurodžiau jam, kad stipri, vieninga Europa, dirbanti su stipria, atvira Rusija, iš tiesų yra teisingas kelias.“

„Kol kas jis tuo dar nėra iki galo įtikintas“, – pridūrė B. Obama.

Prezidentas šį interviu davė baigdamas kelionę į Artimuosius Rytus ir Europą, kur jis ragino Europos lyderius rodyti didesnę vienybę ekonominės krizės, islamistų teroro ir iš Artimųjų Rytų bei kitų karštųjų taškų plūstančių migrantų krizės akivaizdoje.

Jis taip pat paragino Didžiąją Britaniją birželį vyksiančiame referendume nebalsuoti už pasitraukimą iš ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.