Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.13 17:39

Pchenjanas nutraukė Korėjos karo paliaubų sutartį

LRT.lt 2013.03.13 17:39

Šiaurės Korėja trečiadienį pranešė, kad prieš 60 metų Korėjos karą užbaigusi paliaubų sutartis yra denonsuojama, rašo Channelnewsasia.com.

Šiaurės Korėja trečiadienį pranešė, kad prieš 60 metų Korėjos karą užbaigusi paliaubų sutartis yra denonsuojama, rašo Channelnewsasia.com.

Nors Pchenjanas Seului grasinimų dėl tariamos „invazijos“, vykdant karines pratybas, pažeria gana dažnai, šį kartą ginkluotųjų pajėgų ministerijos pranešimas buvo ypač agresyvus. Ekspertų teigimu, padėtis Korėjos pusiasalyje yra blogiausia per kelerius metus.

Pranešime, kurį išplatino Korėjos centrinė naujienų agentūra, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir jų „marionetė“ Seulas kaltinami karo kurstymu.

„Norime pabrėžti, kad paliaubų sutartis nebegalioja. Šiaurės Korėja nėra varžoma Šiaurės–Pietų deklaracijos dėl nepuolimo. Dabar armijai ir liaudžiai belieka imtis negailestingų atsako priemonių“, – kalbėjo ministerijos atstovas.

Nors iki šiol panašūs Šiaurės Korėjos pranešimai buvo vertinami skeptiškai, tačiau dabar baiminamasi, kad šalis gali imtis įvairių karinių provokacijų.

Pchenjanas nutraukti paliaubų sutartį pagrasino pirmadienį, kai Pietų Korėja ir JAV pradėjo karines pratybas. Būtent dėl šios sutarties 1953 m. Korėjos karas buvo užbaigtas tik paliaubomis, o ne pasirašius nuolatinę taikos sutartį. Formaliai, abi šalys vis dar tebekariauja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi