Pasaulyje

2016.04.26 10:43

T. Cruzas ir J. Kasichas vienijasi, mėgindami stabdyti favoritą D. Trumpą

BNS2016.04.26 10:43

Teksaso senatorius Tedas Cruzas ir Ohajo gubernatorius Johnas Kasichas suvienijo jėgas, stengdamiesi sukliudyti respublikonų kampanijos favoritui Donaldui Trumpui tapti partijos kandidatu į JAV prezidento postą, sekmadienį pranešė jų štabai.

Apie šį netikėtą aljansą buvo paskelbta trumpuose pranešimuose, kai lieka vis mažiau laiko partijos pirminių rinkimų sezone. D. Trumpui, turtingam nekilnojamojo turto vystytojui ir realybės televizijos šou žvaigždei, jau nedaug trūksta, kad jis užsitikrintų pakankamą jį palaikančių delegatų skaičių ir automatiškai taptų Respublikonų partijos kandidatu lapkritį vyksiančiuose visuotiniuose prezidento rinkimuose.

T. Cruzo kampanijos štabo vadovas Jeffas Roe sakė, kad jie dabar „sutelks laiką ir išteklius Indianoje bei atvers kelią gubernatoriui Kasichui varžytis Oregone ir Naujojoje Meksikoje“.

J. Kasicho komanda paskelbė panašų pareiškimą.

„Abu žino, kad jų geriausia galimybė neleisti Trumpui iškart užsitikrinti nominacijos – susivienijus užkirsti jam kelią ir įbrukti ginčijamo (partijos) suvažiavimo scenarijų. Tačiau tam gali būtų jau per vėlu“, – respublikonų pretendentų naujausią žingsnį komentavo politikos naujienų portalas „Politico“.

Tuo tarpu D. Trumpas savo „Twitter“ žinutėje rašo: „Oho, ką tik paskelbė, kad Melagis Tedas ir Kasichas ketina susimokyti, kad neleistų man pelnyti respublikonų nominacijos. NEVILTIS!“

Kai kurie įtakingi partijos veikėjai, tarp jų 2012 metų respublikonų kandidatas į prezidento postą Mittas Romney, susivienijo stengdamiesi duoti atkirtį D. Trumpui, nors tokios pastangos nebūtinai bus naudingos milijardieriaus pajėgiausiam varžovui T. Cruzui – ultrakonservatyvių pažiūrų Teksaso senatoriui.

Likus vos pusantros paros iki pirminių balsavimų penkiose valstijose D. Trumpas užsipuolė T. Cruzą, kaltindamas svarbių delegatų „papirkinėjimu“, išnaudojant painią pirminių rinkimų sistemą, per kurią pagrindinės Demokratų ir Respublikonų partijos išrenka savo kandidatus.

D. Trumpas ne kartą tvirtino, kad tas procesas yra nesąžiningas, ir šaipėsi iš savo partijos, kad ji leidžia pretendentų kampanijų štabams teikti delegatams abejotino skaidrumo dovanas, tokias kaip nemokami skrydžiai arba prabangios vakarienės.

Kaip rodo apklausos, D. Trumpas yra populiariausias respublikonų pretendentas visose antradienį balsuosiančiose valstijose: Konektikute, Delavere, Merilande, Pensilvanijoje ir Rod Ailande.

Tuo tarpu labiausiai tikėtina Demokratų partijos kandidate laikoma buvusi valstybės sekretorė Hillary Clinton.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.