Pasaulyje

2016.04.25 10:19

Prieš protestus Egipto prezidentas ragina egiptiečius „ginti valstybę“

ELTA 2016.04.25 10:19

Prieš planuojamus antivyriausybinius protestus Egipto prezidentas Abdelis Fattah al-Sisi pareikalavo piliečių ginti valstybę ir jos institucijas, rašo BBC.

Kalbėdamas per televiziją A. F. al Sisi sakė, kad pastangos destabilizuoti Egiptą žlugs, jeigu šalis laikysis išvien.

Visoje šalyje sustiprintas saugumas, o pareigūnai įspėja ryžtingai kovosiantys su protestuotojais.

Nepasitenkinimas šalyje padidėjo po naujo susitarimo perleisti Saudo Arabijai Raudonosios jūros salų kontrolę. Egipto prezidentas apgynė savo sprendimą sakydamas, kad Sanarifo ir Tirano salos visada priklausė Saudo Arabijai.

Pasauliečiai ir kairieji aktyvistai ragino pirmadienį surengti demonstracijas. Protestus numatyta surengti balandžio 25-ąją minimos Sinajaus išlaisvinimo dienos proga. Izraelis iš Sinajaus pusiasalio atsitraukė 1982 metais.

„Matau, kad žmonės dar kartą ragina pakenkti Egipto saugumui ir stabilumui“, – sakė A. F. al Sisi ir pakartotinai išreiškė nuomonę, kad „blogio“ pajėgos susimokė prieš šalį. Prezidentas dar pridūrė: „Mūsų atsakomybė – apginti saugumą ir stabilumą, ir aš pažadu egiptiečiams, kad daugiau niekas jų neterorizuos“.

Svarbiausiose pagrindinių Egipto miestų vietose dislokuotos pajėgos.

Egipto vidaus reikalų ministro pranešime teigiama, kad „saugumo pajėgos priešinsis bet kokiems bandymams sutrikdyti viešąją tvarką“.

Anot stebėtojų, pastaruoju metu išaugo visuomenės nepasitenkinimas prezidentu dėl prastos ekonomikos padėties ir tariamų saugumo pajėgų piktnaudžiavimo atvejų.