Pasaulyje

2016.04.25 07:19

Jemene nukauta 800 „al Qaeda“ kovotojų

BNS 2016.04.25 07:19

Jemeno pajėgos, remiamos arabų koalicijos aviacijos oro smūgių, nukovė daugiau kaip 800 grupuotės „al Qaeda“ kovotojų per puolimą pietryčių provincijos sostinėje, kurią džihadistai laikė užėmė pastaruosius metus, pirmadienį pranešė koalicija.

Kaip nurodė kariniai šaltiniai, provyriausybinės pajėgos atkovojo naftos terminalą ir al Mukalos miestą, kuris buvo laikomas džihadistų tvirtove.

„Per operaciją... žuvo daugiau kaip 800 „al Qaeda“ narių ir kai kurie jų lyderiai, o dar kiti pabėgo“, – sakoma arabų koalicijos vadų pranešime, kurį paskelbė oficiali Saudo Arabijos naujienų agentūra SPA.

Operacija buvo surengta kaip dalis didesnio puolimo, pradėto siekiant susigrąžinti šalies rajonus, kuriuos džihadistų kovotojai užgrobė pasinaudoję palankia situacija, kilusia po to, kai prasidėjo jau 13 mėnesių trunkantis karas tarp Persijos įlankos monarchijų remiamų lojalistų ir Irano remiamų sukilėlių.

„Mes įžengėme į (al Mukalos) miesto centrą ir nesusidūrėme su „al Qaeda“ kovotojų pasipriešinimu“, – AFP sakė vienas karinis pareigūnas, kalbėjęs telefonu iš miesto, kurį džihadistai užėmė praėjusių metų balandį.

Pareigūnas pridūrė, kad kovotojai „pasitraukė į vakarus“ plačios dykumos Hadramauto ir Šabvos provincijose link.

Pajėgos taip pat atkovojo Minos al Zabos naftos terminalą toliau į rytus esančiame Šehre, nurodė šaltiniai.

Anksčiau sekmadienį kariniai šaltiniai nurodė, kad provyriausybinės pajėgos užėmė prie al Mukalos esantį ar Rijano oro uostą ir armijos brigados būstinę, kuriuos pastaraisiais metais irgi kontroliavo „al Qaeda“.