Pasaulyje

2016.04.24 15:55

Popiežius paaugliams: laimė nėra išmanioji programėlė

BNS 2016.04.24 15:55

Laimė nėra išmanioji programėlė, kurią gali atsisiųsti į savo mobilųjį telefoną, sekmadienį per mišias, aukotas paminėti jaunimui skirtą savaitgalį, perspėjo popiežius Pranciškus.

„Laisvė ne visuomet yra teisė daryti tai, ką nori. Iš tiesų tai dovana pasirinkti teisingą kelią“,– pabrėžė pontifikas, kreipdamasis į tūkstančius maldininkų, susirinkusių Šv. Petro aikštėje.

„Jūsų laimė neturi kainos. Jos negali parduoti ir nupirkti. Tai ne išmanioji programėlė, kurią gali atsisiųsti į savo mobilųjį telefoną. Net ir naujausia versija negali padėti jums augti ir laisvai mylėti“, – sakė popiežius.

Skelbiama, kad maždaug 70 tūkst. paauglių savaitgalį susirinko Romoje paminėti Pranciškaus paskelbtus neeilinius jubiliejinius Dievo Gailestingumo metus.

Visų nuostabai, šeštadienį 79 metų pontifikas išklausė šešiolikos paauglių išpažintis, taip pat „Stadio Olimpico“ stadione vykusio koncerto metu buvo parodyta popiežiaus vaizdo žinutė.

Viena iš paauglių, kuri išpažino savo nuodėmes popiežiui, pasakojo, kad prieš atsisėsdama šalia pontifiko visa drebėjo.

„Bet vos tik atsisėdau šalia jo, pasijutau sėdinti prie paprasto žmogaus, o ne popiežiaus. Pranciškus tikrai yra vienas iš mūsų, – laikraščiui „La Repubblica“ sakė penkiolikmetė sicilietė Anna Taibi. – Maniau, kad jis lieps man atgailauti. Bet jis atleido man nuodėmes ir mane paleido.“

Savo ruožtu kreipdamasis į minėto koncerto dalyvius popiežius palygino gyvenimą be Jėzaus su neveikiančiu mobiliojo ryšio tinklu.

„Visuomet stenkitės būti ten, kur veikia ryšys: šeima, parapija, mokykla“, – pabrėžė jis.