Pasaulyje

2016.04.24 14:50

B. Obama atmeta galimybę dislokuoti JAV dalinius Sirijoje

ELTA2016.04.24 14:50

JAV prezidentas Barackas Obama atmetė galimybes, kad regionas turėtų dislokuoti padalinius Sirijoje. Pasak jo, vien karinėmis priemonėmis visų šalies problemų išspręsti negalima. Apie tai praneša BBC.

„Tai būtų Jungtinių Valstijų ar Didžiosios Britanijos klaida, [...] jeigu išsiųstume sausumo pajėgas ar nuverstume Basharo al-Assado režimą“, – kalbėjo JAV prezidentas BBC.

Jis taip pat teigia nemanantis, kad vadinamoji „Islamo Valstybė“ būtų įveikta per paskutiniuosius devynis jo prezidentavimo mėnesius. Tiesa, B. Obama nurodo: „pamažu galime mažinti teritoriją, kurioje jie veikia“.

Pasak JAV lyderio, Sirijoje susidarė „skausminga ir nepaprastai sudėtinga situacija“, kuriai išspręsti „nėra jokių paprastų priemonių“.

„Jeigu norime išspręsti ilgalaikes Sirijos problemas, vien kariniai sprendimai, o ypač sausumo pajėgų dislokavimas, to tikrai nepadarys“, – kalba prezidentas.

Anot B. Obamos, JAV vadovaujama koalicija ir toliau „atakuos IS objektus tokiose teritorijose kaip Rakos miestas ir bandys izoliuoti siunčiančias į Europą kovotojus šalies dalis [...]“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.