Pasaulyje

2016.04.23 17:20

Prieš B. Obamos vizitą Hanoverio mieste vyksta protestai

ELTA 2016.04.23 17:20

Tūkstančiai demonstrantų išėjo į Vokietijos Hanoverio miesto gatves, protestuodami prieš Transatlantinio laisvosios prekybos susitarimo sudarymą. Protestas vyksta likus dienai iki JAV prezidento Baracko Obamos vizito Hanoveryje, rašo „Deutsche Welle“.

Aplinkos apsaugos grupės, vartotojų apsaugos ir pagalbos organizacijų nariai šeštadienį protestuoja prieš pasiūlytą Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) susitarimą. Anot demonstrantų, tai sukeltų pavojų ekologiniams ir socialiniams Europos standartams.

„B. Obama ir Angela Merkel atvyksta – stop TTIP ir CETA (Visapusiškas ekonominis ir prekybos susitarimas tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados)“, – sakė vienas demonstrantas.

Tikimasi, kad B. Obama skatins susitarimą dėl TTIP, kai prisijungs prie kanclerės A. Merkel, kuri sekmadienį Hanoverio mieste atidarys didžiausią pasaulio pramonės ir prekybos mugę.

Duodamas interviu vokiečių laikraščiui „Bild“ JAV prezidentas sakė, kad susitarimas sustiprintų prekybą ir sukurtų darbo vietų JAV ir ES.