Pasaulyje

2021.02.12 16:06

Landsbergis Latvijoje susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministru: aptarė sankcijas Rusijai ir geopolitinius iššūkius

Julius Palaima, LRT.lt2021.02.12 16:06

Gabrielius Landsbergis penktadienį susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir aptarė santykius su Rusija, galimas sankcijas dėl Aleksejaus Navalno sulaikymo, situaciją Baltarusijoje ir bendrus geopolitinius iššūkius.

E. Rinkevičius tikino, kad su G. Landsbergiu kalbėjo ir apie santykius su Kinija ir ES požiūrį į juos.

G. Landsbergis patikino, kad Latvijos ir Lietuvos pozicijos įvairiais geopolitiniais klausimais dažniausiai sutampa.

„Kalbėjome ir dėl sankcijų Rusijos režimui ir aptarėme siekį surasti produktyvesnį mechanizmą mūsų šalims, kuomet kalbame apie Kiniją ir santykį su ja“, – tikino Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Abiejų šalių užsienio reikalų ministrai patikino, kad toliau rems demokratines Baltarusijos ambicijas.

G. Landsbergis su E. Rinkevičiumi kalbėjo ir apie Latvijos sprendimą pirkti energiją iš Baltarusijos.

„Dabartinėje stadijoje reikia susipažinti su faktais dėl elektros energijos, perkamos iš Baltarusijos. Diskusija su Latvijos ekonomikos ministerija buvo vaisinga, jiems buvo pateikti duomenys apie situaciją Astrave“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Suprantame Lietuvos nerimą dėl elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos. Ieškosime bendrų sprendimų, kurie tiktų abiems šalims“, – kalbėjo Latvijos užsienio reikalų ministras E. Rinkevičius.

Ministrai aptarė ir santykius su Rusija dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymo.

„Turėtų būti aiški strategija iš ES pusės ir ja reikia toliau remtis. Reikia laikytis to, kas yra svarbu“, – apie galimas naujas sankcijas kalbėjo G. Landsbergis.

Spaudos konferencijoje buvo prisimintas ir neišspręstas jūrų sienos su Latvija klausimas.

„Dirbame, kad ekonominė sutartis dėl jūrų sienos būtų ratifikuota ir aptarta politiniame lygmenyje, tačiau konkrečios datos kada tai įvyks dar negaliu įvardinti“, – tikino E. Rinkevičius.