Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.13 08:54

Teigiama, kad buvo rengiamas išpuolis prieš Venesuelos opozicijos lyderį

ELTA 2013.03.13 08:54

Venesuelos opozicijos lyderis Henrique Caprilesas negalėjo pats įregistruoti savo kandidatūros prezidento rinkimuose, kadangi prieš jį buvo rengiamas išpuolis.

Venesuelos opozicijos lyderis Henrique Caprilesas negalėjo pats įregistruoti savo kandidatūros prezidento rinkimuose, kadangi prieš jį buvo rengiamas išpuolis.

Tai antradienį pareiškė jo rinkimų štabo vadovas Henry Falconas, remdamasis „patikimais šaltiniais, taip pat kompetentingomis valstybės institucijomis“.

Anksčiau opozicinis Demokratų vienybės blokas pranešė, kad E. Caprileso kandidatūrą Nacionalinėje rinkimų taryboje įregistravo jo atstovai.

E. Falconas informaciją apie rengtą išpuolį prieš E. Caprilesą pavadino labai rimta ir pažymėjo, jog rinkimų štabo atstovai reikalaus, kad prokuratūra atliktų tyrimą. Kreipdamasis į savo politinius priešininkus, jis pareiškė: „Jūs kalbate apie taiką, o faktai byloja ką kita.“

Keliomis valandomis anksčiau už E. Caprilesą savo kandidatūrą neeiliniuose prezidento rinkimuose, numatytuose balandžio 14 d., įregistravo einantis Venesuelos prezidento pareigas Nicolasas Maduras. Be to, paraiškas padavė keli mažai žinomi politikai, bet veikiausiai jų dalyvavimas rinkimuose mažai ką pakeis. Tad paaiškėjo du pagrindiniai varžovai kovoje, kuri nulems Venesuelos likimą artimiausius šešerius metus. N. Maduras pirmą kartą balotiruojasi į prezidentus, o E. Caprilesas jau dalyvavo rinkimuose praėjusių metų spalį. Tada jis surinko 44 procentus balsų, bet pergalę iškovojo Hugo Chavezas, kurį parėmė 55 procentai rinkėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi