Pasaulyje

2016.04.22 09:39

B. Obama Londone agituos už JK pasilikimą ES

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.22 09:39

JAV prezidentas Barackas Obama ateinančią savaitę vyks į Londoną, kur prisidės prie tarptautinio lyderių choro, raginančio Jungtinę Karalystę (JK) neatsisakyti narystės Europos Sąjungoje (ES).

Baltieji rūmai ketvirtadienį paskelbė, kad prezidentas atvyks į JK balandžio 21-ąją trijų dienų vizito, likus vos dviem mėnesiams iki referendumo dėl ryšių su ES ateities.

„Jis labai aiškiai pareikš, kad šį sprendimą turi priimti Jungtinės Karalystės žmonės“, – B. Obamos patarėjas užsienio politikai Benas Rhodesas sakė žurnalistams.

„Tačiau mes pasaulyje neturime artimesnės draugės, o jeigu būtų klausiama mūsų kaip draugų nuomonės, mes ją pasiūlytume“, – pridūrė jis.

B. Rhodes‘as sakė, kad B. Obama bus „labai tiesmukas ir nuoširdus kaip draugas, kalbėdamas, kodėl Jungtinės Valstijos įsitikinusios, kad Jungtinei Karalystei būtų gerai likti ES“.

Apklausos rodo, kad birželio 23-ąją vyksiančio referendumo baigtį sunku prognozuoti. Pasitraukimo ir pasilikimo stovyklos yra apylygės, o nemažai rinkėjų tebėra neapsisprendę, nors JK sąjungininkai pasisako už antrosios didžiausios Europos ekonomikos pasilikimą Bendrijoje.

Be susitikimų su pareigūnais Londone, B. Obama taip pat dalyvaus vakarienėje su karaliene Elizabeth II balandžio 22 dieną, monarchės 90-ojo gimtadienio išvakarėse.

Jis taip pat dalyvaus bendroje spaudos konferencijoje su JK ministru pirmininku Davidu Cameronu, kuris ragina savo šalį likti Europos Sąjungoje, nors jo Konservatorių partijoje nemažai narių pasisako už vadinamąjį „Brexit“ (JK pasitraukimo, – red.) scenarijų.

Sekmadienį, baigęs vizitą JK, B. Obama išvyks į didelę pramonės mugę Vokietijos mieste Hanoveryje, kur pasakys platesnio pobūdžio kalbą apie Europai iškilusius iššūkius.