Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.13 08:04

„Save the Children“: vis daugiau vaikų įtraukiami į Sirijos ginkluotą konfliktą

ELTA 2013.03.13 08:04

Sirijoje abi konflikto ginkluotos grupės vis daugiau vaikų verbuoja į kovą, teigiama „Save the Children“ pranešime, kuriuo remiasi BBC.

Sirijoje abi konflikto ginkluotos grupės vis daugiau vaikų verbuoja į kovą, teigiama „Save the Children“ pranešime, kuriuo remiasi BBC.

Vaikais naudojamasi kaip palydovais, sargybiniais, informatoriais ir kovotojais, o kai kuriais atvejais – ir gyvaisiais skydais, pranešime teigė Didžiosios Britanijos organizacija.

„Save the Children“ duomenimis, 2 mln. vaikų Sirijoje būtina skubi pagalba.

Dvejus metus trunkantis konfliktas paveikė visas vaikų gyvenimo puses.

Turkijos mokslininkai nustatė, kad trys iš keturių Sirijos vaikų, kuriuos apklausė, per kovas yra netekę mylimo žmogaus, sakoma pranešime.

Daugelis neteko priėjimo prie sveikatos apsaugos, o gyvenimo sąlygos maksimaliai padidina riziką dėl ligų. Šeimoms trūksta maisto atsargų.

Vaikai neteko ir teisės į mokslą. Apie 2 tūkst. mokyklų buvo apgadinta per kovas arba tapo laikinomis prieglaudomis namų netekusiems gyventojams.

Vaikai Sirijoje yra konflikto „pamirštos aukos, kurios susiduria su mirtimi, traumomis ir kančiomis, iš jų atimta teisė į pagrindinę humanitarinę pagalbą“, teigiama pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi