Pasaulyje

2021.02.12 09:29

Kim Jong Unas kritikuoja šalies Vyriausybę – ji kuria „neprotingas“ programas

ELTA2021.02.12 09:29

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas viešai sukritikavo savo Vyriausybę. Jis pasigedęs inovacijų ir protingų strategijų rengiant naują ekonomikos penkmečio planą, rašo valstybinė žiniasklaida. Kim Jong Unas apkaltino kabinetą kuriant programas, kuriose nėra esminės pažangos, lyginant su ankstesniais planais, praneša agentūra „Reuters“.

„Planai tiksliai neatspindi partijos ideologijos ir gairių, jose nėra inovatyvumo ir protingų strategijų“, - kritikavo Kim Jong Unas, kurį cituoja naujienų agentūra KCNA. Planai kai kuriems sektoriams esą yra nerealiai aukšti. Tuo tarpu kitose srityse užsibrėžti tikslai, kurie lengvai pasiekiami.

Kim Jong Unas paragino didinti vietinę gamybą. Tai esą reikalinga sumenkus prekybai su Kinija, kuri pernai dėl koronaviruso pandemijos smuko apie 80 proc.

Valdančioji Darbininkų partija ketvirtadienį baigė keturias dienas trukusią savo plenarinę sesiją, per kurią Kim Jong Unas pateikė savo viziją dėl ryšių su Pietų Korėja ir santykių su kitomis šalimis, taip pat dėl partijos taisyklių bei personalijų klausimų.

Jau sausio pradžioje Kim Jong Unas pripažino „klaidas“ įgyvendinant penkmečio planą „beveik visuose sektoriuose“. Darbininkų partijos suvažiavime jis žadėjo, jog partija ras naują kelią, kad „žengtų didelį žingsnį į priekį“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt