Pasaulyje

2016.04.21 13:54

D. Trumpas sukritikavo JAV rinkimus: galėtų pergalę nusipirkti

BNS 2016.04.21 13:54

Pagrindinis pretendentas tapti Respublikonų partijos kandidatu į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas teigia, jog Amerikos rinkimų sistema tokia ydinga, kad jis galėtų tiesiog nusipirkti rinkimus, jeigu panorėtų.

Milijardierius tai pareiškė trečiadienio vakarą per susitikimą su savo šalininkais Indianapolyje, praneša televizijos kanalas ABC.

„Aš galėčiau nusipirkti rinkimus, ir ne vieną kartą, – tikino D. Trumpas. – Patikėkite manimi. Manau, kad tai labai bloga sistema. Tai tikrai nesąžininga sistema“.

Pasak jo, kai kurie pretendentai per rinkimų kampanijas stengiasi nesąžiningais būdais užsitikrinti partijų nacionalinių suvažiavimų, kur iškeliami oficialūs kandidatai į prezidentus, delegatų paramą.

„Jie gali sodinti delegatus į lėktuvus ir skraidinti juos į kurortus, rengti jiems vakarienes. Jie gali jiems užsakyti viešbučius. Tai rodo, kad jie gali nusipirkti rinkimus“, – sakė D. Trumpas.

Milijardierius pareiškė, jog jeigu būtų toks žaidimas „Nusipirk rinkimus“, tai jis neabejotinai taptų nugalėtoju.

D. Trumpas pirmauja kovoje dėl teisės tapti Respublikonų partijos kandidatu per lapkričio 8 d. įvyksiančius JAV prezidento rinkimus. Antradienį politikas iškovojo labiau nei įtikinamą pergalę per pirminius rinkimus gimtojoje Niujorko valstijoje.