Pasaulyje

2013.03.13 12:43

Antroji konklavos diena: kardinolai vėl susirinkę Siksto koplyčioje (nuotraukos)

ELTA, bernardinai.lt2013.03.13 12:43

Trečiadienį kardinolai Vatikane pradėjo antrąją popiežiaus rinkimų dieną. Antradienio vakarą iš Siksto koplyčios pakilo juodi dūmai, reiškiantys, kad neišrinktas naujasis Romos katalikų bažnyčios vadovas, skelbia „Reuters".

Trečiadienį kardinolai Vatikane pradėjo antrąją popiežiaus rinkimų dieną. Antradienio vakarą iš Siksto koplyčios pakilo juodi dūmai, reiškiantys, kad neišrinktas naujasis Romos katalikų bažnyčios vadovas, skelbia „Reuters".

115 kardinolų grįžta į Siksto koplyčią tęsti konklavą. Numatyta, kad trečiadienį ryte vyks du balsavimai, o popiet – dar du, per kuriuos siekiama išrinkti pontifiką, galėsiantį stoti prieš Bažnyčią kamuojančius skandalus ir vidinę kovą.

Išrinkus popiežių, iš koplyčios kamino pakils balti dūmai ir suskambės Šv. Petro bazilikos varpai.

Konklava prasidėjo antradienį, buvo tik vienas balsavimas, kuris, kaip ir buvo tikėtasi, nedavė laukiamų rezultatų.

Tūkstančiai žmonių lietingą vakarą šv. Petro aikštėje žvelgė į kaminą virš Siksto koplyčios. Tiršti juodi dūmai pasirodė 20.42 val. Lietuvos laiku.

„Mes manėme, kad nebus jokių dūmų, tačiau galiausiai juos išvydome. Aš labai džiaugiuosi galėdamas būti čia šią istorinę akimirką“, – sakė turistas iš Vokietijos.

Nė per vieną šių laikų konklavą pirmą dieną nebuvo priimtas sprendimas. Tačiau dauguma tikisi, kad popiežius bus išrinktas ketvirtadienį, nors lyderis vis dar neaiškus. Konklava vyksta iki tol, kol konstatuojama, kad yra kandidatas tapti popiežiumi, kuris surinko 2/3 ar daugiau visų elektorių balsų. Tada šis kandidatas, klausiamas, ar sutinka imtis popiežystės naštos. To jis klausiamas specialia lotynišką formule: „Acceptanse electionem de te canonice factam in Summum Pontificem?“. Jei kandidatas atsako „Accepto“ (sutinku), nuo tos akimirkos Bažnyčia jau turi naują popiežių. Tada jis tradiciškai klausiamas, kokį vardą nutarė pasirinkti? („Quo nomine vis vocari?“). Po vardo pasirinkimo popiežius vedamas apsirengti popiežiaus drabužiais ir paskui vėl grįžta į Siksto koplyčią pas kardinolus. Čia jam įteikiamas laikinas Žvejo žiedas ir kiekvienas kardinolas prieina prie popiežiaus prisiekti jam ištikimybę.  Paprastai nuo to laiko, kai pasirodo balti dūmai iš Siksto koplyčios kamino, iki tol, kol naujasis popiežius pirmą kartą viešai kreipiasi į žmones, praeina 45 minutės ar valanda, rašo Bernardinai.lt.

Kardinolai davė tylos įžadus, o Vatikanas ėmėsi atsargumo priemonių, kad būtų užkirstas kelias bet kokiam informacijos nutekinimui iš konklavos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.