Pasaulyje

2021.02.11 15:26

Šokis šventėje virto Putiną šlovinančia propaganda – studentai pasipiktinę dėl iškraipymo

LRT.lt2021.02.11 15:26

Vieno Rusijos miesto studentai pasijuto apgauti, kuomet jų universiteto administracija suorganizavo „flešmobą“, o vėliau jų šokio judesiu panaudojo kampanijai, skirtai palaikyti šalies prezidentą Vladimirą Putiną, rašo „The Moscow Times“.

Belgorodo miesto studentai buvo šokiruoti, kuomet sužinojo apie jų šokį, panaudotą propagandiniam Kremliaus filmukui.

Iš pradžių jaunuoliai manė, kad „flešmobas“ buvo suorganizuotas paminėti Rusijos valstybinę šventę.

Belgorodo valstybinio menų ir kultūros instituto rektoriaus pavaduotoja Natalija Baranichenko atsiprašė studentų, kad neinformavo apie konkrečią vykdomo „flešmobo“ idėją ir kad šokis bus skirtas pagerbti V. Putiną.

Po kilusio skandalo ji atsistatydino, o jos biografija buvo ištrinta iš instituto portalo.

Regiono valdžia buvo priversta iš socialinių tinklų pašalinti vaizdo įrašą, nes to primygtinai prašė studentų tėvai.

Ekspertų teigimu, pastaruoju metu tokių palaikymo „akcijų“, skirtų remti V. Putino ir Kremliaus valdžią, padaugėjo, siekiant suvaldyti kylantį nepasitenkinimą dėl šalyje tvyrančio skurdo ir prezidento kritikos.

Naujienų portalas meduza.io pranešė, kad tokių „flešmobų“ organizavimą atlieka pats Kremlius ir V. Putino „Vieningosios Rusijos“ partija.

Rusijoje paskutines kelias savaites nesiliauja palaikymo protestai Aleksejui Navalnui. Kremliaus kritikas buvo sulaikytas vietos policijos, o teisme jam buvo paskirta beveik 3 metų laisvės atėmimo bausmė, už „neva“ atliekamo pinigų plovimo bylos tyrimo vilkinimą. Šį sekmadienį Rusijoje taip pat vyks simboliniai 15 minučių protestai skirti palaikyti politinių kalinių šalyje.