Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.21 09:15

Irake JAV komandosai surengė reidą, kurio taikinys buvo aukšto rango IS vadeiva

BNS 2016.04.21 09:15

Irake JAV vadovaujamos specialiosios pajėgos surengė reidą, kurio taikinys buvo aukšto rango „Islamo valstybės“ (IS) Irake lyderis, trečiadienį pranešė Pentagonas, o kurdų pareigūnai tikino, kad minimas džihadistų vadas buvo nukautas.

Vėlai sekmadienį vakare surengtas reidas, dar viena JAV komandosų operacija skirta nukauti ar sučiupti IS vadeivas, vyko nenurodytoje vietoje šiauriniame Irake, o jos taikinys buvo Suleimanas Abd Shabibas al Jabouris, pranešė Bagdade įsikūręs JAV kariškių atstovas spaudai pulkininkas Steve‘as Warrenas.

Jis buvo „vienas iš IS karinių emyrų ir IS karo tarybos narys“, – pažymėjo S. Warrenas Pentagono žurnalistams telefonu.

„Al Jabouri pašalinimas sumažintų IS vadovybės tinklo veiksmingumą ir paveiktų jo gebėjimą koordinuoti atakas ir ginti IS tvirtoves“, – pridūrė jis.

S. Warrenas atsisakė nurodyti, ar S. Abd Shabibas al Jabouris buvo nukautas, tačiau kurdų regioninė saugumo taryba savo pranešime, kurį gavo AFP, nurodė, kad jis mirė.

„Al Jabouris, taip pat žinomas kaip Abu Saifas, buvo IS karinės tarybos narys, prižiūrintis grupuotės veiklą Pietų Mosule ir Machmure. Per bendrą operaciją taip pat buvo nukauti du jo padėjėjai“, – pažymima pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi