Pasaulyje

2016.04.21 08:13

Ekvadorą sukrėtė naujas žemės drebėjimas

BNS 2016.04.21 08:13

Prie Ekvadoro krantų trečiadienį įvyko 6,1 balo žemės drebėjimas, kuris sukėlė naują paniką praėjus keturioms dienoms po to, kai per galingą žemės drebėjimą žuvo daugiau kaip 500 žmonių, o dar daugiau kaip 5 tūkst. buvo sužeisti.

Per naujausią drebėjimą žalos nebuvo padaryta, niekas nežuvo, bet žemė smarkiai drebėjo ir siaubo apimti gyventojai per aną drebėjimą nuniokotame Pedernaleso kurorte puolė į gatves.

Kai kurios šeimos nusprendė likusią nakties dalį praleisti lauke, nes baiminosi, kad jų namai gali sugriūti kaip ir tie šimtai pastatų, subyrėję per šeštadienio 7,8 balo drebėjimą, pranešė reporteriai.

Per šeštadienio drebėjimą žuvusių žmonių skaičius toliau didėjo – gelbėtojams dažnai rankomis ar su elementariais įrankiais valant griuvėsius.

Prezidentas Rafaelis Correa sakė, jog dabar pareigūnai yra užregistravę 525 žuvusius žmones, 5 733 sužeistuosius ir 163 dingusius žmones.

„Žuvusiųjų skaičius, deja, didės, bet – lėčiau. Daug kūnų jau paimti“, – sakė jis.

Per šeštadienio žemės drebėjimą turstų pamėgtoje Ramiojo vandenyno pakrantėje žuvo mažiausiai 11 užsieniečių, tarp jų – britų, kanadiečių, airių ir kelių Lotynų Amerikos valstybių piliečių.

Ekvadoro pareigūnai naujausią drebėjimą vadina pakartotiniu požeminiu smūgiu – vienu iš daugiau kaip 500, užregistruotų nuo šeštadienio.

JAV geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad trečiadienį 3 val. 33 min. vietos (11 val. 33 min. Lietuvos) laiku įvykusio požeminio smūgio hipocentras buvo 16 km gylyje.