Pasaulyje

2016.04.21 19:10

Karalienė Elizabeth II švenčia įspūdingą jubiliejų

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II švenčia savo 90-ąjį gimtadienį. Ji yra ilgiausiai Jungtinę Karalystę valdanti monarchė per visą šalies istoriją. Apžvalgininkai pastebi, kad Elizabeth II dėl savo nuveiktų darbų ir asmenybės gerokai išpopuliarino karališkąją šeimą. 

Per 64-erius karaliavimo metus, Elizabeth II palankiai vertinta už daugelį reikšmingų vizitų, tarp kurių – istoriniu vadinamas apsilankymas Airijoje, kurią nuo Britanijos ilgus metus skyrė tautinė ir religinė įtampa, pasireiškusi ir karais. 

Karalienė tapo pirmąja britų monarche, kuri apkeliavo visą pasaulį; 2006-aisiais ji valstybinio vizito lankėsi ir Lietuvoje. Pagal apklausas, Elizabeth II išlieka viena populiariausių Jungtinės Karalystės žmonių. Ji globoja per 600-us įvairių organizacijų, yra didelė žirgų sporto entuziastė bei šunų mylėtoja – netgi pati yra išvedusi šunų dorgių veislę. 

Nors dažnai atsiduria žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio centre, Elizabeth II beveik niekada nedalija interviu ir viešai nekalba apie savo politines pažiūras.

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos padangę nušvies karalienės garbei įžiebti deglai. Taip pat planuojamos iškilmingos ceremonijos, koncertai, parodos bei Britanijoje itin populiarūs kaiminystės vakarėliai gatvėje.

Karalienės bendraamžiai bus kviečiami nemokamai vaišintis arbata ir saldumynais įvairiose Londono vietose.