Pasaulyje

2016.04.20 18:11

Briuselio atakų įtariamasis O. Krayemas kaltinamas ir dėl Paryžiaus atakų

ELTA2016.04.20 18:11

Belgijos prokurorai pranešė, kad Briuselio atakų kovo 22 dieną įtariamasis Osama Krayemas buvo apkaltintas, kad praėjusiais metais dalyvavo Paryžiaus išpuoliuose, rašo agentūra BBC.

Briuselyje pagautas besislapstęs įtariamasis O. Krayemas buvo užfiksuotas kovo 22 d. su savižudžiu Khalidu el-Bakraoui, susisprogdinusiu Belgijos sostinės metro. 

Stebėjimo kameros nufilmavo, kaip jis perka krepšius, kuriais buvo gabenamos Briuselyje detonuotos bombos. Jo ir kito teroristo Mohamedo Abrinio pirštų atspaudai buvo rasti bute, naudotame sprogmenų gamybai ir tarnavusiame kaip Briuselio atakų dalyvių slėptuvė. 

Nustatyta, kad abu šie vyrai palaikė ryšius su pagrindiniu likusiu gyvu Paryžiaus išpuolių dalyviu Salahu Abdeslamu. Jie bendravo likus savaitėms ir dienoms iki kruvinų lapkričio mėnesį įvykdytų teroro aktų Paryžiuje. Anot federalinio Belgijos prokuroro, pagrindinis Paryžiaus atakų įtariamasis S. Abdeslamas išnuomota mašina Vokietijos Ulmo mieste paėmė O. Krayemą ir kartu iškeliavo į Belgiją. 

Už Paryžiaus atakų tyrimą atsakingas Belgijos teisėjas apkaltino O. Krayemą teroristine žmogžudyste ir dalyvavimu teroristinėje grupuotėje. 

Atskleista, kad 28 metų O. Krayemas – švedas. Teroristo giminaitis sakė, kad sūnėnas „tiesiog dingo“, o vėliau paskambino šeimai pasakyti, kad prisijungė prie „Islamo valstybės“ (IS).

Per kovo mėnesio Briuselio atakas Zaventemo oro uoste ir Melbeko metro stotyje žuvo 32 žmonės. Per išpuolius Paryžiuje lapkričio 13 dieną nužudyta 130 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.