Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.20 16:16

Graikija: žymiai sumažėjo migrantų antplūdis

ELTA 2016.04.20 16:16

Graikijos ministras pirmininkas Alexis Tsipras trečiadienį pranešė, kad, įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos susitarimui, per pastaruosiuos mėnesius žymiai sumažėjo migrantų antplūdis, rašo naujienų agentūra „Reuters“. 

Kovo mėnesį Turkija ir ES priėmė susitarimą, padėsiantį sustabdyti chaotišką migrantų ir pabėgėlių atvykimą, kai praėjusiais metais Europą pasiekė daugiau nei milijonas migrantų. Dauguma jų bėga nuo karo ir skurdo Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Azijoje. Šimtai žmonių žuvo, bandydami iš Turkijos pripučiamomis valtimis pasiekti Graikijos salas. Graikijos Lesbo saloje daugybė nepažymėtų kapų.

„Prieš kelis mėnesius kasdien atvykdavo 3 000 ar 4 000 migrantų ir pabėgėlių. Šiandien antplūdis sumažėjo iki 50–60 per dieną“, – per debatus saugumo klausimais parlamentui sakė A. Cipras.

Prieš dieną Graikijos gynybos ministras Panas Kamenas Atėnuose susitiko su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen ir sakė, kad NATO karinis jūrų laivynas taip pat prisidėjo prie migrantų ir pabėgėlių antplūdžio sumažinimo. NATO padeda kovoti su žmonių kontrabandininkais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi