Pasaulyje

2016.04.20 15:46

Japonijos premjeras atvyks į Rusiją

BNS2016.04.20 15:46

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį nurodė, kad Japonijos premjeras Shinzo Abe gegužės 6 dieną atvyks į Juodosios jūros kurortą Sočį.

„Tikiuosi, kad ministro pirmininko Shinzo Abe darbo vizitas, suplanuotas Sočyje gegužės 6 dieną, padės išplėsti Rusijos ir Japonijos ryšius abipusės naudos pagrindu ir atsižvelgiant į vieni kitų interesus“, – V. Putinas sakė į Kremlių atvykusiems užsienio ambasadoriams.

Planuojamas susitikimas Sočyje, kuriame vyko 2014 metų žiemos olimpiada, turėtų būti surengtas prieš vėliau gegužę Japonijoje vyksiantį Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą, kurio šeimininku taps S. Abe.

G-7 išsivysčiusių šalių bloką sudaro Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija ir Jungtinės Valstijose.

Anksčiau šiai grupei, vadintai Didžiuoju aštuonetu, priklausė Rusija, bet Maskva buvo iš jos pašalinta po Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos 2014 metais.

Tokijo ir Maskvos santykiai tebėra įtempti dėl ginčo, kurio istorija siekia Antrojo pasaulinio karo pabaigą, kai sovietų kariai užėmė keturias pietines Kurilų salas, Japonijoje vadinamas Šiaurinėmis teritorijomis.

Per pastaruosius dešimtmečius įvairūs abiejų šalių lyderiai ne kartą buvo susitikę, mėgindami išspręsti tą ginčą, bet šios pastangos nebuvo vaisingos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt