Pasaulyje

2021.02.10 15:31

Suomijos URM vadovas pirmadienį Sankt Peterburge susitiks su Lavrovu

BNS2021.02.10 15:31

Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto ateinančią savaitę vyks į Rusiją po nesėkmingo Europos Sąjungos diplomatijos vadovo Josepo Borrellio vizito, trečiadienį pranešė laikraštis „Helsingin Sanomat“.

„P. Haavisto pirmadienį Sankt Peterburge susitiks su (Rusijos užsienio reikalų ministru) Sergejumi Lavrovu. Suomija iš esmės pasisakė už susitikimus su Rusija aukščiausiu lygiu ir manė, kad jų rengiama per mažai. Dabar Suomija turi progą pasirodyti, nes kitas aukšto rango svečias Rusijoje bus Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto“, – rašo laikraštis.

„Nedaug kas Europos Sąjungoje nesutinka, kad J. Borrelis pasirodė nekaip. Jis buvo nepasiruošęs, galbūt per daug pasikliovė savo ilga patirtimi, įgyta dirbant užsienio reikalų ministru“, – rašo „Helsingin Sanomat“.

„Žinojau, kad šis vizitas susijęs su rizikomis. Ir aš jas prisiėmiau. Neturėjau iliuzijų, o po vizito jų liko dar mažiau“, – sakė ES diplomatijos vadovas antradienį Europos Parlamento nariams.

Po J. Borrellio vizito Maskvoje daugiau kaip 70 europarlamentarų pareikalavo, kad jis atsistatydintų, rašo „Helsingin Sanomat“.

Anot laikraščio, P. Haavisto vizitas Rusijoje bus atidžiai stebimas.

„P. Haavisto tenka našta įrodyti, kad vizitai ir pokalbiai su Rusija turi būti tęsiami“, – rašo „Helsingin Sanomat“.