Pasaulyje

2021.02.10 15:09

Briuselis smerkia Vengrijos radijo stoties licencijos sustabdymą

BNS2021.02.10 15:09

Europos Komisija trečiadienį pasmerkė Vengrijos populiarios nepriklausomos radijo stoties „Klubradio“ licencijos sustabdymą ir paragino valdžią leisti jai toliau veikti.

„Išreiškėme savo susirūpinimą žiniasklaidos laisve ir pliuralizmu Vengrijoje... „Klubradio“ atvejis tik dar labiau didina šį susirūpinimą“, – sakė Komisijos atstovas Christianas Wigandas.

„Palaikome kontaktus su Vengrijos valdžia siekdami užtikrinti, kad „Klubradio“ galėtų toliau legaliai veikti“, – nurodė jis.

Pasak Ch. Wigando, Komisija „aiškinasi šio sprendimo reikšmę ES teisei ir ar buvo laikytasi atitinkamų ES taisyklių, ir nedvejodama imsis veiksmų, jei bus galima ir būtina“.

„Klubradio“ antradienį pranešė, kad pralaimėjo apeliaciją teisme dėl savo licencijos išsaugojimo po to, kai žiniasklaidos reguliavimo tarnyba apkaltino ją pažeidus administracines taisykles.

Ši radijo stotis, dažnai kritiškai vertinanti Vengrijos Vyriausybę, pažadėjo nuo pirmadienio tęsti savo transliacijas internetu.

Praėjusį rugsėjį Nacionalinė žiniasklaidos ir ryšių taryba (NMHH) pareiškė, kad daugiausia Budapeštui transliuojanti radijo stotis „Klubradio“ „ne kartą pažeidė“ reikalavimus, dukart per vėlai pateikdama dokumentus.

Tarnyba atsisakė jai pratęsti septynerių metų licenciją, kurios galiojimas baigiasi vasario 14 dieną.

Radijas apkaltino NMHH diskriminavimu ir sako, kad taryba nekreipia dėmesio į panašius pažeidimus priimdama kitus sprendimus dėl licencijų. „Klubradio“ prašė Budapešto miesto teismo pavesti NMHH išduoti laikiną licenciją transliacijai, tačiau antradienį pranešė, kad šis prašymas buvo atmestas.

Antradienio sprendimas pakurstė susirūpinimą dėl premjero Viktoro Orbano dešiniųjų Vyriausybės politinio spaudimo Vengrijos nepriklausomai žiniasklaidai.

Pastaraisiais metais labiausiai nepriklausomos žiniasklaidos priemonės arba nustojo veikusios, arba buvo nupirktos Vyriausybės sąjungininkų ir ėmė gauti pelningų valstybinių reklamos užsakymų.

Tuo metu valstybinė žiniasklaida kaltinama tuo, kad virsta Vyriausybės propagandos organu.