Pasaulyje

2016.04.20 09:35

H. Clinton ir D. Trumpas laimėjo svarbius pirminius rinkimus Niujorke

Asta Bareišaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.20 09:35

Pirminius Niujorko rinkimus laimėjo respublikonas Donaldas Trumpas ir demokratė Hillary Clinton. Pergalė Niujorke laikoma itin svarbia, jiems siekiant tapti savo partijų kandidatais lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Nors balsai vis dar skaičiuojami ir prireiks daugiau laiko, kol paaiškės galutinis kiekvieno kandidato iškovotų delegatų skaičius, jau dabar aišku, jog respublikonų pusėje svarbią pergalę iškovojo Niujorko valstijoje gimęs ir Manhatane gyvenantis verslininkas D. Trumpas. Pergalė Niujorke jam padės atsiplėšti nuo savo konkurentų Johno Kasicho ir Tedo Cruzo.

Tuo metu demokratų pusėje pergalę švenčia buvusi valstybės sekretorė H. Clinton, kuri užtikrinta persvara lenkia  Bernie Sandersą.

Pergalė Niujorko valstijoje D. Trumpui ir H. Clinton itin svarbi, nes smarkiai sustiprino jų pozicijas ir priartino prie galimybės tapti savo partijų kandidatais lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

D. Trumpas tikisi, jog po pergalės Niujorke jam pavyks išsikovoti pakankamai balsų, norint užsitikrinti savo partijos nominaciją iki liepos mėnesį vyksiančio partijos suvažiavimo ir užkirsti kelią galimam dalies respublikonų partijos pasipriešinimui.

Demokratų pusėje – apžvalgininkai mano, jog po B. Sanderso pralaimėjimo Niujorke jam bus itin sunku ir galbūt neįmanoma prisivyti H. Clinton.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.