Pasaulyje

2016.04.19 21:49

Brazilijos prezidentė: dėl apkaltos proceso šalis gali netekti stabilumo

ELTA2016.04.19 21:49

Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff antradienį įspėjo, kad apkaltos procesas prieš ją pakenks Brazilijos stabilumui, ir pridūrė, kad susiduria su moterų diskriminacija, nes stengiamasi pašalinti pirmąją šalies prezidentę moterį, rašo agentūra AFP.

68-erių metų prezidentė teigia, kad prieš ją rengiamas „perversmas“ ir atkakliai tvirtina, kad nėra teisinio pagrindo pašalinti ją iš pareigų.

„Tai nesuteiks politinio stabilumo. Kodėl tai neatneš politinio stabilumo? Todėl, kad bus sugriautas demokratijos pagrindas“, – sakė D. Rousseff.

D. Rousseff susidūrė su grėsme netekti posto, kai Senatas ruošiasi į tvarkaraštį įtraukti balsavimą dėl apkaltos prieš prezidentę pradžios. Manoma, kad balsavimas vyks gegužės viduryje. Sekmadienį Brazilijos žemesnieji rūmai nusprendė leisti pradėti apkaltą prezidentei. Jei Senatas paseks žemesniųjų rūmų pavyzdžiu ir balsuos už prezidentės apkaltos proceso vykdymą, pastaroji turės pasitraukti iš savo posto, o ją pakeis viceprezidentas Michelis Temeris.

Paklausta, ar tai, kad D. Rousseff yra pirmoji Brazilijos prezidentė moteris, turėjo įtakos balsavimui dėl apkaltos, ši atsakė: „Manau, kad šis faktas daug nulemia. Jie nepatenkinti, kad esu nervinga, isteriška ir sutrikusi. Be kita ko, yra didelis išankstinio nusistatymo lygis.“ Ji pridūrė, kad vyrui prezidentui netektų susidurti su tokiu elgesiu, kaip teko pačiai prezidentei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt