Pasaulyje

2021.02.09 17:16

Lenkijos prezidentas: prekybos ryšiai su Kinija yra „nepakankami“

ELTA2021.02.09 17:16

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda antradienį spaudė Kiniją išplėsti prekybą su Vidurio ir Rytų Europos šalimis, pavadindamas ekonominius ryšius su Pekinu „nepakankamais“.

Kalbėdamas per virtualų susitikimą, kuriame dalyvavo Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir regiono lyderiai, A. Duda sakė, kad nori „labiau apčiuopiamų ir abipusiai naudingų rezultatų ekonominėje srityje.“

A. Duda pasiūlė tai pasiekti „padidėjusiu Kinijos prekių ir paslaugų importu iš Vidurio ir Rytų Europos šalių bei didesniu Kinijos žaliųjų investicijų srautu.“

Pasak jo, labiau subalansuoti prekybos santykiai padėtų pagrindus ekonomikų atsigavimui po pandemijos.

A. Duda, be kita ko, paragino Kiniją „atšaukti administracinius apribojimus žemės ūkio prekių importui iš Lenkijos.“

Lenkijos prezidentas kalbėjo per grupės „17+1“ susitikimą – ši iniciatyva pradėta 2012 m. ir skirta stiprinti Europos šalių ir Kinijos bendradarbiavimą.

Tuo metu Pekinas buvo pažadėjęs skirti 10,5 mlrd. JAV dolerių kredito linijų ir lėšų paskatinti ekonominius ryšius su regionu, tačiau analitikai teigia, kad pinigų injekcijos kol kas buvo lėtos.

Kartu su keliomis kitomis ES šalimis Lenkija yra pareiškusi pritarimą Kinijos kelių infrastruktūros projektui, nepaisant nerimo, kad jis gali nulemti Kinijos įtakos žemyne padidėjimą.

Čekijos vadovas Milošas Zemanas antradienį pasisveikino su Xi Jinpingu kaip „geru ir ilgamečiu draugu“ ir sakė, kad Čekijos kompanijos taip pat pasirengusios dalyvauti šiame projekte.

Lietuva ir Estija atsisakė į Kinijos organizuojamą nuotolinį susitikimą siųsti aukščiausio rango šalies vadovus.