Pasaulyje

2021.02.09 16:48

Landsbergis: „Sputnik“ saulės iš Maskvos vežti nereikėtų

Julius Palaima, LRT.lt2021.02.09 16:48

Antradienio popietę užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikime jie aptarė situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje bei galimas sankcijas Kremliui dėl opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sulaikymo ir įkalinimo.

Susitikime buvo aptarti G. Landsbergio vizitų Briuselyje, Varšuvoje rezultatai.

„Rengiamasi Europos Vadovų Tarybai, kurioje bus itin svarbūs klausimai apie Rusiją, Turkiją. Sankcijų klausimas Rusijai, susijusių su Navalno suėmimu taip pat yra politinėje darbotvarkėje. Dėl Baltarusijos taip pat ruošiamas ketvirtas sankcijų paketas“, – sakė Lietuvos prezidento patarėja užsienio reikalų klausimais Asta Skaisgirytė.

Pasak jos, G. Nausėdos ir G. Landsbergio susitikime buvo aptarti ir diskutuojamos kandidatūros į ambasadorių pozicijas.

„Lietuva ėmėsi iniciatyvos parengti ketvirtąjį sankcijų paketą, tikintis, kad Latvija ir Estija prie jo prisijungs“, – pridūrė A. Skaisgirytė.

„Pagrindinis susitikimo uždavinys buvo aptarti įvykius Rusijoje, Baltarusijoje“, – teigė užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

Jis patikino, kad prezidentas ir premjerė Ingrida Šimonytė negalėjo dalyvauti Kinijos organizuojamame 17+1 forume.

G. Landsbergis patikino, kad artėjama prie konkrečių sankcijų priėmimo asmenims, kurie prisidėjo prie Kremliaus kritiko A. Navalno įkalinimo Rusijoje.

„Su Baltijos kolegomis deriname sąrašus dėl sankcijų konkretiems asmenims, kurie prisidėję prie A. Navalno įkalinimo ir teismo. Dabar esame diskusijose su Baltijos šalių valstybėmis ir Lenkija. Tikimės, kad greitu metu tas sąrašas bus pateiktas ir bus derintas aukščiausiu politiniu lygiu“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pritarė I. Šimonytės nuomonei, kad „Sputnik V“ rusiškos vakcinos Lietuvoje naudoti COVID-19 skiepijimui nereikia.

„Palaikau poziciją, kad Sputniko saulės iš Maskvos vežti nereikėtų“, – premjerei antrino užsienio reikalų ministras.

A. Skaisgirytė patikino, kad tarp prezidento ir premjerės nuomonės dėl „Sputnik V“ sutampa.

Užsienio reikalų ministras patikino, kad su prezidentu G. Nausėda kalbėjo ir dėl svarstomų laisvų vietų į ambasadorių pozicijas.

„Prezidentas nori tęsti diskusiją dėl ambasadorių. Yra patvirtinta tvarka dėl laisvų vietų ambasadose, o aukšto rango diplomatai yra raginami kandidatuoti. Vėliau sudaromas sąrašas derinamas su Prezidentūra, užsienio reikalų ministerija ir Seimo užsienio reikalų komitetu“, – tikino G. Landsbergis.